Battlefront II'ye Kara Cuma İndirimleri Bile Yaramadı

YAZAN Eser Güven

Battlefront 2'ler elde kaldı

EA sonradan geri adım atmış olsa bile Battlefront II ile ilgili vermiş olduğu hatalı kararların cezasını çekiyor. Star Wars Battlefront II'nin kutulu versiyonunun satışları Battlefront I'e göre %60 civarında azalma göstermiş durumda, dijital satışların da bundan çok büyük farkı yok. Zaten Battlefront 2 ile ilgili haberlerimizi takip ettiyseniz olayların gelişimine hakimsiniz demektir; oyuncuların toplu halde verdiği ciddi tepkilere karşı EA ortalığı biraz durultmak adına oyundaki geçici olarak durdurmuştu. "Sizi dinliyoruz ve yanınızdayız" mesajı vermek isteyen EA'in bu girişiminin başarılı olup olmadığını merak ediyorsanız sizi aşağıdaki resme bakmaya davet ediyorum.

Bu resim yurtdışındaki bir mağazadan çekilmiş. Kara Cuma indirimlerine giren tüm oyunlar kelimenin tam anlamıyla yağmalanırken geriye kalan tek bir oyun var, o da Battlefront II.

Yine çoğunlukla Reddit üzerinden örgütlenen oyuncular Kara Cuma indirimlerinde Battlefront II'yi satın almayarak yine net bir mesaj göndermiş oldular. Halbuki EA ve DICE neredeyse tüm dünyada büyük ilgi gören bu indirim çılgınlığının satışlara ihtiyacı olan desteği vereceğini umut ediyordu, ama beklenen olmadı diyebiliriz.

EA ve Battlefront II ekseninde meydana gelen bu gelişmeler firmaların mikro ödeme konusuna bundan sonra daha farklı yaklaşmalarını sağlayacak gibi görünüyor.