Sam Leaderboard
YAZAN Eser Güven

Hem de öyle birkaç günlüğüne değil, kalıcı olarak

Destiny 2'yi merak ediyor ama denemeden de o kadar para vermek istemiyorsanız Bungie'nin size bir sürprizi var. Aynı World of Warcraft'ın Starter Edition mantığı gibi Destiny 2 Free Trial sürümü sayesinde oyunu istediğiniz süreyle ücretsiz olarak oynayabilecek, oyun mekaniklerine aşina olduktan sonra da dilerseniz tam sürümü satın alabileceksiniz.

Oyun zaten Kara Cuma indirimleri sırasında oyuncu sayısını önemli ölçüde arttırmıştı (ki buna PC versiyonu da dahil) ama Bungie'nin bu hamlesi oyunla tanışacak olan oyuncu sayısını ciddi biçimde etkileyeceğe benziyor.

Bungie'nin 'tomorrow' dediği tarih aslında bugün, yani 28 Kasım. Ancak haberi girdiğimiz saat itibariyle henüz Free Trial sürümü yayınlanmamıştı, yayınlandığı anda haberi bu yönde güncelleyeceğiz zaten.

Free Trial sürümü tüm platformlar için sunulacak, yani PlayStation 4, Xbox One ve Windows PC (Battle.net üzerinden) mağaza sayfalarından Free Trial sürümünü alabileceksiniz. Destiny 2'nin Free Trial sürümünde oyundaki iki bölge bulunacak: bunlar Dünya'daki European Dead Zone (EDZ) ve Titan ayı. Ayrıca oyuncular Farm sosyal alanını da ziyaret edebilecekler.

Ücretsiz sürümde EDZ ve Titan'daki hikaye görevlerine ve maceralarına katılabileceksiniz. Hatta Crucible'da rekabetçi çok oyunculu maçlar bile yapabileceksiniz ama bunlar yalnızca Quickplay listeleriyle sınırlı kalacak. Oyunu ücretsiz oynadığınız süre içerisinde bir klana katılıp klan deneyimi kazanmanız da mümkün. Free Trial sürümünde level sınırı 7 olarak belirlenmiş, ancak oyunu satın almaya karar verirseniz tüm ilerlemenizi ana oyuna aktarabileceksiniz.

Destiny 2'nin ilk DLC'si Curse of Osiris'in çıkış tarihi (5 Aralık) yaklaşırken bakalım bu ücretsiz sürüm sayesinde oyunun oyuncu sayısı nasıl bir artış gösterecek?