YAZAN Mert Köse

Daha detaylı bir oynanış bizlerle.

The Witcher 3 çıkalı 2,5 sene oldu ve popülaritesini ilk günkü gibi korudu. Bugün bile hala haberini girebiliyorsak bu oyunun oyuncular için ne kadar unutulmaz olduğunu anlayabiliriz. Mod severler de Witcher’a çeşit çeşit modlar yapıyorlar. Yakın zamanda da W3EE – The Witcher 3 Enhanced Edition isimli ve oldukça da detaylı, oyunun en çok savaş mekaniklerini ve simyayı değiştiren bir mod yayınlandı. Halen The Witcher 3 oynamak istiyorsunuz ve artık her şeyi ezberlemiş, farklı bir şeyler arıyorsanız sizi haberimize alalım.

Mod, temel oyuna göre otomatik hedef almayı kaldırmış, yeni animasyonlar, yeni parry teknikleri eklemiş. Ayrıca kılıcı her salladığımızda mesafeyi kendimiz kontrol edebiliyoruz ve düşmana vücudun belirli yerlerine hasar verebiliyoruz (Tam tersi de kendimiz için geçerli). Bitti mi, hayır. Geralt’ın hızını, verdiği ve aldığı hasarı değiştiren bir sürü küçük istatistik de modun içerisinde bulunmakta.

>Gwent'in Senaryo Modu 2018'e Ertelendi.

Modun en ilgi çekici kısmı ise oyunda artık level sisteminin olmaması. Böyle bir değişiklik yapılınca da haliyle sign’lar, envanter ve özelllikle simyada büyük değişiklikler yapılmış. Geralt’ın gelişimi de siz oyunu oynadıkça kendiliğinden gelişir hale gelmiş. Ancak gelişim, siz hangi şeyi (ağır saldırı, simya gibi) daha çok kullanıyorsanız, o yönde gelişiyor ve yeni bir yetenek puanı kazandığınızda, o yetenek puanını sadece bu alanda kullanabiliyorsunuz.

Toussiant’ta bulabileceğiniz 6 adet yeni armor da mod içerisinde yer almakta. Artık çelik kılıçlarla da bazı canavarları öldürebiliyorsunuz. Dodge yaparken de aldığımız hasar oldukça büyük hale gelmiş. Ayrıca daha kullanıcı dostu bir HUD ekranı da bizlerle. Aşağıdaki videoda ise savaş mekaniklerin nasıl işlendiği anlatılmış.

Yukarıdaki değişiklikler en önemlileri ve modda daha birçok değişiklik var. Tam detaylı bilgiye buradan bakabilirsiniz. Yüklemek için yapmanız gerekenler ise buradaki adresten dosyayı indirmek, indirdiğiniz dosyayı açıp Witcher 3 klasörü içerisine atmak. Sonrasında keybindsxml.txt isimli dosyanın içindekileri "bin\config\r4game\user_config_matrix\pc” dizininde bulunan input.xml dosyasının içine atmak. Modu yükledikten sonra oyunu tekrardan açıp kapatmanız ise önemli.

Bir seneyi aşkın geliştirilen bu mod, The Witcher 3’ün vanilla mekaniklerini ve sistemini oldukça değiştirmiş ve kendisini denemeye değer hale getirmiş. Sizce nasıl olmuş bu mod sevgili Oyungezerler, bilgisayarınıza kuracak kadar güzellik yapılmış mı?

İLGİLİ BÖLÜMLER