YAZAN Baran Köse

Yar bana bir Avengers vs X-Men...

Disney ve 21st Century Fox arasındaki görüşmeler ilk duyulduğunda büyük yankı uyandırmıştı. Kimileri Hollywood'un Disney tekelinde toplanacak olmasından endişe ederken çoğu kişi X-Men, Deadpool ve Marvel Sinematik Evreni'nin bir araya gelme ihtimalini düşünüp sevinçten timsah yürüyüşüne başlamışlardı.

Tabii ki gelişmeler sonucunda timsah yürüyüşü yarım kalmıştı. Herkes bu anlaşmanın suya düştüğünü zannederken X-Men filmlerinin yapımcılarından Lauren Shuler Donner'ın "X-Men'i MCU'da görmeyi çok isterim" demesi ve bazı kaynakların görüşmelerin devam ettiğine dair açıklamalar yapması gündeme bomba gibi düştü. Disney ile 21st Century Fox arasında eğer bir anlaşma olursa 20th Century Fox, Nat Geo, FoxSports ve FX gibi kanallar Disney'e satılacak. Bu ilk bakıldığında kolay gibi gözükse de aslında oldukça uzun bir işlem. Binlerce çalışan, bir sürü telif hakkı ve legal dökümanların Fox'tan Disney'e geçmesi çat diye olacak bir şey değil. 

>Avengers: Infinity War'un İlk Fragmanı Çıktı

Olaya sadece MCU ve X-Men olarak bakarsak Örümcek Adam filminde olduğu gibi özel bir anlaşma yapılmıyor. Koskocaman kanalların, yapım stüdyolarının ve daha bilmediğimiz bir çok alt şirketin Disney'e satılması anlamına geliyor bu anlaşma. Keşke olsa, keşke Avengers vs X-Men filmini çizgi romanda olduğu gibi izleyebilsek. AvX oldukça detaylı bir hikayeydi, acele edilmesini açıkçası pek istemem. Üstelik MCU'nun sadece çizgi romandan hikaye ismini alıp bambaşka şeyler çektiğini düşünürsek belki 5. hatta 6. fazda izlemeyi tercih edebilirim.

Belki de Young Avengers ile bir araya getirirler X-Men'i, neden olmasın?

İLGİLİ BÖLÜMLER