Dedektif Pikachu Filmi Kadın Başrol Oyuncusunu Buldu

YAZAN Baran Köse

Bu filmi şaka zannedenler?

Dedective Pikachu filmi açıklandığı günden beri bizlerde değişik hisler uyandırıyor. İlk açıklandığında çoğu kişi bu filmi ciddiye almamıştı. Sonuçta Dedective Pikachu'nun oyunu da pek ciddiye alınmamıştı Japonya haricinde. 

Geçtiğimiz günlerde filmin erkek başrol oyuncusu Justice Smith olarak açıklanmıştı. Pikachu'yu seslendirmesi için de Hugh Jackman, Ryan Reynolds, Mark Wahlberg ve Dwayne Johnson gibi isimlerle görüşüleceği söyleniyordu. Lucy adlı karakteri canlandıracak oyuncu için Stranger Things'ten tanıdığımız Natalia Dyer ve 13 Reasons Why'dan hatırlayacağımız Kathrine Langford'un adı geçiyordu. 

Bugün yapılan açıklamada Lucy'ye Kathryn Newton'un hayat vereceği belirtildi. Adı geçen diğer oyuncular arasında en az tanınan isim olması belki de filmin asıl kahramanının Pikachu olacağını gösteriyor bizlere. Ya da Lucy'nin sadık Pokemon'u Psyduck'tan rol çalmasını istemiyorlar. Sonuçta Psyduck bu dünyada sevmeyeni olmayan nadir şeylerden biri.

Detective Pikachu, Guardians of The Galaxy'nin senaristi Nicole Perlman ve Gravity Falls'un yaratıcısı Alex Hirsch tarafından yazılıyor.

İLGİLİ BÖLÜMLER