PUBG'nin Xbox One X Sürümü PC'dekinden Fazla FPS Hedefliyor

YAZAN Eser Güven

PUBG Xbox One X'te 60 fps görecek

PlayerUnknown's Battlegrounds nihayet 12 Aralık'ta konsollarla ilk buluşmasını gerçekleştirecek ve Xbox One için piyasaya çıkacak. Oyunun Xbox One'a da geleceği Temmuz ayında duyurulmuştu ve o zamanlar gelen raporlara göre Xbox One X'te oyun 100 kişilik tamamen dolu sunucularda bile 30-40 fps arasında performans veriyordu. Aradan geçen süre içinde Brendan Greene ve Bluehole Studio ekibi oyunun optimizasyonu üzerinde çalışmaya devam ettiler ve Games TM'e konuşan Brendan Greene oyunun Xbox One X versiyonunda 60 fps'ye ulaştıklarını, her ne kadar şimdilik mümkün görünmese de aynı şeyi normal Xbox One için de hedeflediklerini söyledi.

"Xbox One X'te kesinlikle 60 fps. Xbox One'da ise tam emin değiliz. Şimdilik 30 fps sınırı koyabiliriz ama son gördüğümde 30-40 fps arası oynanıyordu. Bu değeri sürekli olarak geliştiriyoruz ve amacımız 60'a ulaşmak" diyen Greene günün birinde bu hedefe ulaşacaklarından emin görünüyor. Ama diğer yandan fps'nin bu tür bir oyun için öyle hayati bir önem taşımadığının da bilincinde çünkü PUBG öyle yüksek tempolu bir nişancı oyunu değil.

PUBG 12 Aralık'ta hem dijital, hem de kutulu olarak çıkışını gerçekleştirecek. Oyun PC için Erken Erişimde olduğu gibi Xbox One'da da Game Preview kategorisinde çıkacak. Yani oyuna sürekli olarak güncellemeler gelecek ve iyileştirmeler yapılacak.

Siz de PUBG'nin Xbox One versiyonu çıkana kadar boş durmayın ve Yasin'le Deniz'in PUBG Challenge videolarını seyretmeyi unutmayın.