YAZAN Eser Güven

Klasikleri özleyenlere

Steam Sonbahar İndirimleri bitince derin bir oh mu çektiniz, 'çok fazla açılmadım, param cebimde kaldı' mı dediniz? Ama biliyorsunuz ki Valve o cüzdandan er ya da geç paranızı alacak, çünkü Steam'de indirimler bitmiyor.

Bu hafta hem bir yayıncının oyunları indirimde, hem de "klasikler geri dönüyor" adı altında tanınmış klasiklerin yeni versiyonları ve yeni oyunları uygun fiyatlarla karşımıza çıkıyor. Dilerseniz önce şu klasiklere bir göz atalım.

Listede 14 oyun mevcut ve gerek seçilen oyunlar, gerekse indirim miktarları son derece tatmin edici. Örneğin Steam Sonbahar İndirimlerinde Kaçmaması Gereken 15 Oyun listemizde baş sıralarda önermiş olduğum Divinity: Original Sin Enhanced Edition aynı indirim oranını korumuş ve %66 indirimle 20 liraya adeta sonbahar indirimlerinde almamış olanlara bu fırsatı kaçırmayın diyor. Bu listede başlıca dikkat çeken diğer isimler ve indirimleri ise şöyle:

  • Torment Tides of Numenera (90 TL - 39,60 TL) - %66 indirimli
  • Broken Sword 5 (39 TL - 15,60 TL) - %60 indirimli
  • Obduction (49 TL - 24,50 TL) - %50 indirimli
  • Shadowrun Returns (24 TL - 4,80 TL) - %80 indirimli
  • Age of Wonders III (49 TL - 12,25 TL) - %75 indirimli

Bu haftanın yayıncı konuğu olarak ise Nicalis'i görüyoruz. 2007 yılında IGN editörlerinden Tyrone Rodriguez tarafından kurulan bu yayıncı özellikle indie oyunlara yoğunlaşmış bir isim ve portföyündeki bazı isimler (biri Isaac mi dedi?) son derece tanıdık. Nicalis indirimlerinde toplam 15 oyun var, bunlardan dördü zaten The Binding of Isaac. Özellikle ilk oyun 10 liradan 2 liraya düşen fiyatıyla son derece cazip, deneyip severseniz diğer oyunları da indirimli olarak satın alabilirsiniz. The Binding of Isaac'in yaratıcısı Edmund McMillen'ın yeni oyunu The End is Nigh da indirimdeki oyunlar arasında ve fiyatı %50 indirimle 24 liradan 12 liraya kadar düşmüş.

Bu hafta boyunca (6 Aralık tarihine kadar) The Elder Scrolls Online'ı da ücretsiz oynayabileceğinizi bir kez daha hatırlatıyor ve aklınızı çelen indirimler konusunda da cüzdanınıza kuvvet diyorum.

İLGİLİ BÖLÜMLER