YAZAN Mert Köse

Atlus'un Batı çıkarması başarılı olmuş.

2016’nın Eylül ayında Japonya’ya, 2017’nin Nisanında ise Batıya çıkan, yılın en güzel oyunlarından biri olan Persona 5’in dağıtımcısı Atlus, oyunun dünya geneli, toplamda iki milyondan fazla dağıtıldığını açıkladı. Persona 5, çıkışından bu yana çoğu kullanıcı ve medya incelemesinde oldukça yüksek puanlar almıştı.

Atlus USA’in CEO’su ve aynı zamanda başkanı olan Naoto Hiraoka “Japon oyunlarını Batıda oynatma tutkumuzu gösteren inanılmaz bir yıl oldu bizim için. Hem Batıda, hem de yurt dışında muazzam bir büyümenin ortasındayız ve Persona 5’in satışları hayranların türe olan beklentisinde boyut atladığını gösteriyor. Bir zamanlar niş bir oyun olarak gözüken Persona 5, bu türe olan ilginin arttığını bizlere ispatlıyor. Gelecek sene fanlarımıza daha fazla harika yapımlar vermeyi dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Persona 5’in başarısı sadece satışlarda yansımıyor. 7 Aralık’ta yapılacak olan The Game Awards 2017’de “Yılın Oyunu”, “En İyi Sanat Yönetimi”, “En İyi Müzik”, “En İyi Rol Yapma Oyunu” olmak üzere toplamda 4 dalda aday gösterilmişti. Nice güzel oyunlara Atlus!