Chloe'nin Life is Strange'deki Orijinal Ses Sanatçısı Before the Storm'un Bonus Bölümünde Geri Dönüyor

YAZAN Utku Çakır

Hem Chloe, hem de Max!

 Oyun dünyasındaki ses sanatçıları grevini geçen aylarda Oyungezer Online’da derinlemesine incelemiştik. Ses sanatçıları sendikası ve oyun dağıtımcıları arasındaki husumet, her iki tarafın anlaşmasıyla Kasım ayında sona erdi.

Grev gereği, sendika üyesi olan sanatçılar grev sırasında başlayan projelerde yer bulamadılar. Bu durumun en önemli etkisini, Life is Strange’in hikâyesinin öncesinde geçen Before the Storm’da gördük. İlk oyunda Chloe’yi seslendiren ve mükemmel bir iş yapan, YouTube’daki “Hey Ash Whatcha Playing?” kanalında ünlü olan Ashly Burch Before the Storm’da rolüne geri dönememişti. Fakat grev sona erdiği için Ashly’yi bir kez daha Chloe rolünde görebileceğiz.

Before the Storm’un üçüncü ve son bölümünden sonra yayınlanacak bonus bölümde, Chloe ve Max’i aynı anda göreceğiz. Genç Max olarak oynayacağımız ve adı Farewell olan bölümde, Chloe’nin başına gelen korkunç olaylardan önce en yakın arkadaşı Max’le geçirdiği zamana tanıklık edeceğiz.

Before the Storm’da 16 yaşındaki Chloe’yi seslendiren Rhianna DeVries bence oldukça iyi bir iş yapmıştı. Life is Strange’deki görmüş geçirmiş Chloe ve çocuk Chloe arasındaki dönemi farklı sesiyle çok iyi yansıtabildiğini düşünüyorum. Kendisi ayrıca iki oyundur Chloe’nin motion-capture’ını da yapıyor zaten. Fakat Ashly’nin sesini tekrar duymak için sabırsızlanıyorum.

Life is Strange – Before the Storm'un üçüncü bölümü öncesinde sezon nasıl gidiyor merak ediyorsanız, size birinci ve ikinci bölüm incelemelerime alayım.