YAZAN Baran Köse

Steve Trevor duymasın...

Wonder Woman'ın hem gişede hem de film eleştirmenlerinin gözünde bu kadar büyük başarı elde edeceğini Warner Bros.'un kendisi bile tahmin etmiyordu. Daha ilk film vizyona girmeden devam filmleri için olumsuz konuşmalar yapılıyordu. Fakat gelen başarının ardından anında yeni bir film için çalışmalar başladı. 

Wonder Woman'ın yönetmeni Patty Jenkins'in Variety'nin Playback Podcast programına konuk olması ile Wonder Woman 2 hakkında biraz bilgi sahibi olduk. Söyleşide konu Wonder Woman 2'ye geldiğinde Patty Jenkins film hakkındaki düşüncelerini şöyle açıkladı;

"İlk filmdeki Wonder Woman formülünü uygulamaya devam edeceğiz. Wonde Woman'ın kişisel değerlerini ön plana çıkartan, eğlenceli, güzel bir film olacak. Üçüncü perdede ise çok büyük sorunlar ile karşılacağız. Bu formülü seviyorum, bir karakterin hikayesini anlatırken onu zorlayan bir son ile mücadele etmesini seviyorum. Artık Wonder Woman'ın karakteri oturdu ve bu onun yer alacağı dördüncü film olacak. Rahat bir şekilde hikayesini anlatabileceğiz. Filmin başından sonuna kadar güçlü bir süper kahraman olarak yer alacak, eğlenceli olacak, yine büyük bir aşk hikayesi işleyeceğiz. Hiç kimsenin tahmin bile edemeyeceği yeni karakterleri filme ekleyeceğiz, ki bu beni çok heyecanlandırıyor, ve bu karakterler ilk filmdekine oranla oldukça farklı olacak."

>Justice League Filminde Gözden Kaçan 7 Detay

Sevgili Patty Jenkins'in dediği he şey iyi, güzel, hoş fakat büyük bir aşk hikayesi? Çizgi roman okurlarının çok net bildiği gibi Wonder Woman'ın en büyük aşkı Steve Trevor'dır. 75 yıllık geçmişinde Steve Trevor öldü, dirildi, zaman yolculuğu yaparak günümüze geldi, geleceğe gitti bir çok şey yaşadı. Fakat Hayatta olduğu süre içerisinde her zaman Wonder Woman'ın en büyük aşkı olmayı başardı. Olmadığı zamanlarda ise Wonder Woman ve Batman arasında bir yakınlaşma yaşandı. Yeni 52 ile birlikte Wonder Woman ve Superman sevgili oldular fakat yoğun tepkilerden sonra DC bu ilişkiyi bitirdi. Injustice evreninde ise Wonder Woman ve Superman hala beraberler.

>Gal Gadot Wonder Woman'ı Bırakabilir

Steve Trevor'un ardından Wonder Woman'ın başkasına aşık olması çok saçma bir düşünce değil. Fakat bunu büyük bir aşk hikayesi olarak beyaz perdeye taşımak çok mantıklı bir karar değil. Sonuçta Steve Trevor dendiğinde Wonder Woman'ın nasıl tepki verdiğini Justice League filminde gördük. Şu an internette, özellikle Tumbler'da, Wonder Woman'ın bir kadın ile ilişki yaşaması isteniyor. Kendini 3. Dalga Feministi olarak tanımlayan Patty Jenkins böyle bir talebi geri çevirmeyebilir. Fakat sakın bize Wonder Woman ile Cheetah ya da Giganta arasında bir sevgili/düşman ilişkisi vermeye kalkmasınlar, böyle bir ucuzluğa ihtiyacımız yok. 

İLGİLİ BÖLÜMLER