Seven: The Days Long Gone Şık Bir Fragman Eşliğinde Çıkışını Yaptı

YAZAN Eser Güven

Seven'i sevenleri buraya alalım

Fool's Theory ve IMGN.PRO'nun gizliliğe dayalı izometrik RYO'su Seven: The Days Long Gone nihayet PC için çıkışını gerçekleştirdi. Oyunun yayınlanan çıkış fragmanında hem karakterleri, hem de hikayeyi tanıma şansını elde ediyoruz.

Seven: The Days Long Gone aralarında The Witcher 2 ve The Witcher 3: Wild Hunt'ın da bulunduğu oyunlar üzerinde çalışmış olan ve CDProjekt Red'den ayrılıp kendi stüdyolarını kuran bir ekibin çalışması. Ancak bu yeni oyunun dikkat çekmesinin tek sebebi bu değil, izometrik perspektif kullanarak Thief serisinden esinlenilen çok güzel bir oyun çıkarmışlar ortaya.

Oyunda Vetrall İmparatorluğu'ndaki yalnız bir gezgin olan Teriel'i kontrol ediyoruz. Bu çevik hırsız duvarlara tırmanabiliyor, binalardan binalara atlayabiliyor ve etrafta akrobatik hareketlerle dolaşıp gizlenemediği anlarda düşmanlarının işini birbirinden farklı silahları kullanarak bitirebiliyor. Zaten yayınlanan son video da işin adam öldürme kısmına odaklanmıştı hatırlarsanız.

> CDPR'ın Eski Çalışanlarının Oyunu Seven'dan Aksiyon Videosu Geldi

Post-apokaliptik bir dünyada geçen oyunda bir yanda yıkılmış binalar ve uçan robotlar kol gezerken diğer yandaysa Orta Çağ elementleri ve tuhaf yaratıklar görülüyor. Oyunun yayınlanan yeni videosunu aşağıda izleyebilirsiniz:

 

Seven: The Days Long Gone'u SteamHumble Bundle ve GoG üzerinden satın almak mümkün, ama tabi bize özel kuru yüzünden Steam dışındaki platformların pek cazibesi kalmıyor. Oyun 8 Aralık tarihine kadar %10 indirimli olarak 51,30 liradan satılacak.

İLGİLİ BÖLÜMLER