Yüksek Tempolu Wizard of Legend Eğlenceli ve Baş Döndürücü Gözüküyor

YAZAN Mert Köse

Hızlı oynanışı sevenler için!

Yeni bir dungeon crawler oyununa daha kavuşmak üzereyiz sevgili Oyungezerler. Bu seferki yapımımız Wizard of Legend ise oldukça hızlı bir yapım olmasıyla ön plana çıkıyor. 2D rogue-like hack and slash türünde olan oyun geliştirici ekip Contingent99’un ilk oyunu olmuş olacak. Tek ekranda iki kişilik co-op oynama özelliği de bulunacak olan Wizard of Legend’da ün ve şeref için mücadele eden bir büyücüyü kontrol edeceğiz.

Wizard of Legend, görselliği ve oynanışı bakımından 2016 yılında çıkan başarılı yapım Hyper Light Drifter’ı anımsattı bana. Ancak tabi ki Wizard of Legend çok daha hızlı bir oyun ve kullanabileceğimiz özellikler daha fazla. “Klasik SNES döneminde sevilen aksiyon macera oyunlarına benzer bir oyun yapmak istediğimizi biliyorduk. Ancak biz ayrıca dövüş oyunlarından da esinlenerek oluşturulan modern hack and slash oyunlarındaki gibi bir combat sistemi de istiyorduk. Sonuçta ortaya Wizard of Legend isminde, büyü fırlattığımız hızlı bir oyun ortaya çıktı. ” diyor geliştirici ekip Contingent99.

Wizard of Legend sadece PC’ye değil, HumbleBundle’ın sponsorluğu sayesinde PS4, Xbox One ve Nintendo Switch’e de geliyor. Oyun aynı zamanda 2016 yılında Kickstarter kampanyasından 72,681 dolar toplamayı başarmıştı. Bu güzelim oyunu oynamak için 2018’in ilk aylarına erişmemiz gerekiyor. Şunun şurasında ne kaldı ki 2018’e?