YAZAN Utku Çakır

Kojima, Del Toro el ele.

 Oyun dünyasının çılgın çocuğu, çoğu zaman ne yaptığı belli olmayan adam Hideo Kojima’nın yeni oyunu Death Stranding’i yakın bir zamanda tekrar görebiliriz.

Kojima, usta yönetmen Guillermo Del Toro ve The Walking Dead aktörü Norman Reedus’la, Silent Hills oyununda beraber çalışıyorlardı. Ta ki o oyun iptal edilene kadar... Sonrasında kendi stüdyosunu kuran ve Death Stranding üzerinde çalışmaya başlayan Kojima, son iki yılda önümüze koyduğu iki garip fragmandan başka oyunla ilgili hiçbir bilgi vermedi.

Fakat bu du durum değişecek gibi çünkü, 7 Aralık’ta yayınlanacak ve oyun dünyasının en iyi oyunlarının seçileceği The Game Awards şovunda hem Kojima hem de Del Toro yer alacak. Aralarından su geçmeyen, Xavi ve Iniesta tandemini andıran bu ikili şovda “sunucu” olarak bulunacak olsalar da bize Death Stranding’den yeni bir video gösterme ihtimalleri var. Gerçi yeni bilgiler gelse de Kojima’yı biliyorsunuz, oyunu oynayıp bitirmeden aklımızdaki soru işaretlerini komple temizlememiz mümkün olmayacak. Aslında şimdi düşününce, oyunu bitirdikten sonra da kafamız büyük ihtimalle sorularla dolu olacak!

İLGİLİ BÖLÜMLER