YAZAN Utku Çakır

PC performans yaması nerede Ubi?

Assassin’s Creed: Origins’in PC versiyonu hâlâ çok büyük performans sorunları yaşamakta. Ubisoft her yeni yamayla birlikte oyunun grafik kalitesini orijinal hâlinden daha düşüğe çekip, aynı anda nasıl performansı da düşürmeyi başardı anlamak mümkün değil. Ama Ubisoft şu an için oyuna ekleyecekleri içerikler hakkında konuşmayı tercih ediyor. 

Bu ay içinde yayınlanacak yama oyuna birçok farklı özellik ve içerik ekleyecek. Bunlardan ilki, Nightmare zorluk seviyesi. Oyun belli bir süreden sonra Hard zorlukta bile çok kolay olmaya başlıyordu. Ubisoft Nightmare seviyesiyle oyunculara en zorlu Origins deneyimini sunmayı hedeflemekte. Nightmare yetmez diyorsanız, Origins'e eklenecek yeni ayarla düşük seviyeli düşmanları Bayek'in seviyesine çekebileceksiniz.

Yeni yamayla birlikte oyuna yeni görevler de eklenecek. 32 seviye ve üzeri karakterleriniz için, Cyrene şehrindeki arena sonsuz Horde modu şenliklerine ev sahipliği yapacak. Ubisoft'un açıklamasında bir de "yeni bir sürpriz görev," ibaresi de var. Acaba ne olabilir ki?

Antik Mısır tanrılarıyla kapıştığımız Trials of the Gods da yeni yamayla birlikte son bir epik dövüşe daha ev sahipliği yapacak. Tanrıça Sekhmet'le kapışacağımız Trials of the Gods görevleri belli bir zaman limitiyle gelmekteler ve -ben de dahil- birçok kişi önceki iki dövüşü kaçırmıştı. Ubisoft bu duruma da el atacak ve Sekhmet'le birlikte Anubis ve Sobek dövüşlerini de tekrar aktive edecek.

Ayrıca ilginizi çekiyorsa, mağazaya eklenecek yeni zırh ve silah paketlerine de para harcayabilirsiniz.