YAZAN Baran Köse

Another one bites the dust...

Ünlü yönetmen Bryan Singer merakla beklenen Queen filmi Bohemian Rhapsody'den kovuldu. Yönetmenin izinsiz olarak setten ayrılması ve uzun bir süre geri dönmemesini gerekçe olarak gösteren Fox, yapılan sözleşmedeki maddelere uyulmadığını söylerek yönetmenin işine son verdi. 

Bryan Singer'ın daha önce Fox tarafından uyarıldığı hatta profesyonel olmayan davranışlar sergilendiği takdirde projede yer aldığı süre kadar tazminat verip işten çıkarılacağının belirtildiği söylendi. Hatta Amerika Yönetmenler Odası (Directors Guild of America) yetkililerinin bir kaç kez sete geldiği ve durumu incelediği belirtildi. Daha önce filmde Freddie Mercury'yi canlandıracak olan Rami Malek ile Bryan Singer arasında gerilim yaşanmıştı.

Bryan Singer ise yaptığı açıklama ile haksız bir şekilde işten çıkartıldığını söyledi. Yaptığı resmi açıklamada "Bohemian Rhapsody benim için çok önemli bir film ve ona tutku ile bağlıyım. Çekimlerin bitmesine 3 haftadan kısa bir süre kalmıştı ve ben de Fox'tan ebeveynlerimden birinin kötüye giden sağlık durumu için izin istedim. Ne yazık ki stüdyo buna izin vermedi ve ben gidince sözleşmemi iptal ettiler. Bu filmi bitirmeyi çok istiyordum ama ailemin ve sevdiğim kişilerin hayati durumu her şeyden daha önemli" diyen Bryan Singer, Rami Malek konusunda da tartışmaların tamamen filmin iyiliği için olduğunu, ikisinin de farklı görüşlere sahip olduğunu ama Şükran Günü öncesinde bu problemleri çözüp ortak bir noktada buluştuklarını belirtti.

Filmin kalan çekimleri için yeni bir yönetmen aranıyor. 

İLGİLİ BÖLÜMLER