YAZAN Eser Güven

Gönüllerin efendisi geliyor

Bandai Namco 15 Aralık'ta bir etkinlik düzenleyecek. Buraya kadar her şey normal. Nintendo Switch Network editörlerinden Marcus Sellars bu etkinliğe dair bir tweet attı ve bu etkinlikte Bandai Namco'nun daha önce duyurmadığı 5 oyun göstereceğini söyledi. Aslında Sellars'ın özellikle dikkat çekmek istediği nokta Nintendo'nun da bu etkinlikte ciddi biçimde yer alacak oluşuydu ama bu "5 oyun" söylentisi bile takipçilerini heyecanlandırmaya yetti.

Ama asıl bomba Sellars'ın bir sonraki tweetindeydi çünkü kendisi açıkça bu oyunlardan birinin Dark Souls 1 Remaster olduğunu ve oyunun PlayStation 4 ve Xbox One'a ek olarak Nintendo Switch için de çıkacağını söylüyordu. Kendisi bir süre sonra atmış olduğu bu tweeti sildi, bunu muhtemelen sürprizin bozulmasını istemeyen Bandai Namco'nun isteğiyle yapmış olabileceğini düşünüyoruz. Ama siz de biliyorsunuz ki bir şey internete düştüğü anda tamamen silinmesi mümkün olmuyor.

Bu söylentinin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini önümüzdeki hafta öğreneceğiz ama böyle bir şey bana gayet de olası geliyor. Sonuçta bu zaten oyunun hayranlarının uzun zamandır talep ettikleri bir şeydi, ben her ne kadar Dark Souls'un orijinalinin o iç karartıcı grafik yapısını çok seviyor olsam da yeni nesil konsollarda da o deneyimi yaşayabilmek harika olur. Dahası bu Remaster olayından Switch'in de nasibini alacak olması oyunun daha geniş kitlelere erişmesini de sağlar.

> Dark Souls Serisinden Zorluklarıyla Ünlü 10 Boss

Tabi bu platformlara Remaster yapılırsa tahminimce PC versiyonuna da bu yönde bir güncelleme yapılacaktır, tadından yenmez valla.