YAZAN Eser Güven

Bolca vahşet, bolca kan, bolca Yharnam

Titan Comics'in yayınlayacağı Bloodborne çizgiroman serisi Bloodborne: The Death of Sleep'ten ilk görseller geldi. Seriyi yaratan isim Ales Kot, çizimleri ise özellikle de Clive Barker's Nightbreed'den tanıdığımız Piotr Kowalski yapıyor. Kendisinin enfes çalışmalarını www.artstation.com/piotrkowalski adresinden görebilirsiniz.

Death of Sleep'in konusu kısaca şöyle: "İsimsiz bir Avcı korkunç yaratıkların gölgelerinde gezindiği, sokakların lanetlilerin kanıyla yıkandığı eski bir şehirde uyanır. Sonu gelmeyen Av Gecesinden kaçan bu Avcı Yharnam'ın hastalığını sona erdirme umuduyla kan ve vahşet dolu tehlikeli bir maceraya atılır."

Bu özet buram buram Bloodborne kokuyor olsa da The Death of Sleep'in Miyazaki'nin oyunda anlattığı hikayenin bir uyarlaması mı olacak, yoksa aynı evrende geçen bambaşka bir hikaye mi anlatacak, o kısmı meçhul.

Bloodborne: The Death of Sleep'in ilk sayısı 2018'in Şubat ayında yayınlanacak. Titan Comics Kowalksi tarafından çizilen iki sayfayı ve çizgiromanın dört alternatif kapağını yayınladı. Tümünü de aşağıda görebilirsiniz. Çizgiromanı ister dijital olarak, ister basılı olarak satın alabileceğimizi de hatırlatayım.