Street Fighter V’e Gelecek Arcade Mode’un Tam 200 Sonu Olacak!

YAZAN Mert Köse

Arcade mode için Ocak ayını beklememiz gerekiyor

Capcom’un 2016 Şubat ayında çıkardığı Street Fighter V, ilk çıktığı zamanlarda oyuncular tarafından oldukça eleştirilmişti. Oyundaki karakter azlığı, sunucu sorunları, Arcade Mode’un bulunmaması gibi sorunlar özellikle seriye gönülden bağlı insanları çileden çıkarmıştı. Capcom’un Street Fighter V’i uzun süreli oynatma stratejisinden dolayı ana oyunun demo kıvamında çıkmasından bu yana neredeyse 2 sene geçti ve oyuna gelecek olan geleneksel Arcade Mode’la beraber nihayet “tam oyun” görebileceğiz.

Oyunun ana karakterlerini altı farklı yoldan götürme şansımız olacak Arcade Mode’da. Bu da toplam oyunu bitiriş tarzımıza göre toplam 200 farklı animasyon izleyebilmemizi sağlayacakmış. Hangi sonu bitirip bitirmediğimizi de oyunun Galeri kısmından görebilecekmişiz.  Ayrıca Arcade Mode’da oyunculara Street Fighter, Street Fighter 2, Street Fighter Alpha, Street Fighter 3, Street Fighter 4’te bulunan patikaları da seçme şansı verilecek, ki bu çok güzel bir haber.

>No70: Eye of Basir'in Yapımcısının Yeni Projesi Belli Oldu: The Bell

18 Ocak 2018’te Street Fighter V: Arcade Edition’la beraber gelecek olan Arcade Mode’u oynamak için ayrıca bu sürümü almanıza gerek yok, hali hazırda ana oyuna bir güncelleme olarak da gelecek Arcade Mode. PC ve PS4 için çıkış fiyatı 40 dolar olarak belirlenmiş. Türkiye fiyatı henüz belli değil. Ayrıca geçtiğimiz ay da Capcom bir video paylaşmıştı ve videoda her karaktere V-Trigger özelliği geleceği açıklanmıştı.