YAZAN Utku Çakır

SUPER - HOT.

 Superhot son yıllarda oyun dünyasından çıkan en orijinal fikirlerden biri üzerine kurulan çok eğlenceli bir FPS oyunuydu. Siz sabit durduğunuzda düşmanların da sabit durduğu oyunda, deneme yanılma yöntemiyle odadaki düşmanları öldürmeniz gerekmekteydi.

Superhot harika oynanışını, muhteşem sanat tasarımı ve sürprizli hikayesiyle de desteklemeyi başarmıştı. 7 Aralık’ta erken erişime çıkacak olan Mind Control Delete indirilebilir içeriği Superhot’ın el terleten oynanışını bir üst seviyeye taşımaya hazırlanıyor.

Aşağıdaki videosundan görebileceğiniz üzere, oynanış ana oyunla çok benzer. Burada bir sorun yok bence, ne kadar ekstra Superhot bölümü, o kadar iyi. Fakat bu içeriği ilginç yapan, klasik Superhot formülünün üstüne “rogue-like” elementlerini ekleyecek olması. Öldüğünüzde oyuna önceki canınızdan bazı eşyalar ve para ile tekrar başladığınız ve her deneyişinizde bir öncekinden daha fazla ilerlemeye çalıştığınız rogue-like türünün Superhot’a çok iyi bir uyacağını olacağını düşünüyorum.

Mind Control Delete Superhot sahiplerine bedava olacak. Eğer içeriği ayrıca satın almak istiyorsanız da ana oyunun hesabınızda olmasına gerek yok.

Geliştirici Superhot Team’in açıklamasına göre Mind Control Delete’in erken erişimden çıkması 12 ayı bulabilir.