Yeni Star Wars Üçlemesi Old Republic Döneminde Geçmeyecek

YAZAN Eser Güven

Ey Old Republic, geldiysen masaya üç kez vur

BioWare'in en iyi oyunlarından biri olan Star Wars: Knights of the Old Republic bizlere Episode III sırasında İmparator Palpatine tarafından kurulan Galaktik İmparatorluğun neredeyse 4000 yıl öncesini anlatıyordu. Star Wars hayranlarınca da çok sevilen oyunun hikayesinin günün birinde beyazperde de karşımıza çıkabileceğine dair bir hayal her zaman vardı ama görünüşe göre bunun öyle görünür yakın zaman içinde gerçekleşmesi mümkün değil.

Haberi veren kişi yeni Star Wars üçlemesini çekecek olan isim, The Last Jedi'ın yönetmeni Rian Johnson. Oyunu çıktığı ilk zamanlar oynadığını ve bayıldığını söyleyen Johnson bu yüzden oyuncuların bu yöndeki isteklerini anladığını belirtmiş. "İçgüdüsel olarak insan otomatik olarak bildiği ve sevdiği bir şeyi görmek istiyor. Ama bence işin asıl eğlencesi yeni neler görebileceğimizi, yeni ne hikayeler anlatabileceğimizi görmek" diyor Johnson.

> Star Wars: The Last Jedi'da Yeni Bir Işın Kılıcı Rengi Olacak

Disney Lucasfilm'i satın aldığında 2014 yılında Star Wars genişletilmiş evreninden vazgeçmişti, bu yüzden aslında Old Republic serisinin hikayesi de çöpe gitmiş oldu diyebiliriz. Ama yeni filmler de bir şekilde bu evrenden ilham aldığı için oyunun hayranları günün birinde Old Republic'i Star Wars kanonu içinde görebileceklerini ummaya devam ediyorlar. En azından bu sayede Johnson'ın üçlemesinin Star Wars galaksisinin henüz duyulmamış bir bölümünü keşfetmeye odaklanacağını öğrenmiş olduk.

Johnson'ın üçlemesinin çekimleri şu anda devam eden Force Awakens üçlemesi tamamlandığında başlayacak. Johnson söz konusu Star Wars olduğunda anlatabileceği hikayenin bir sınırı olmadığını söylüyor ama henüz filmin hikayesini şekillendirmeye başlamamış bile.

Duyurulan tüm Star Wars filmleri kafanızı karıştırmaya başladıysa Baran'ın önümüzdeki yıllarda vizyona girecek Star Wars filmleri yazısını okumanızı öneririm. Zaten orada da bu yeni üçlemeden bahsetmişti ama Johnson'ın açıklamaları sayesinde "The Old Republic zamanında mı geçer, Sith Empire zamanında mı geçer yoksa hiç tahmin etmediğimiz bir dönemi mi konu alır bilmiyoruz" cümlesinin cevabını da aldığımızı söylemek mümkün.

İLGİLİ BÖLÜMLER