Shazam! Kadrosu Genişliyor - Captain Marvel Jr Oyuncusunu Buldu

YAZAN Baran Köse

Müthiş bir haber!

Shazam ya da eski ve gerçek adıyla Captain Marvel çizgi roman dünyasında özel bir yere sahip. Açıkçası beyaz perdeye aktarılması en zor karakterlerden biri fakat Warner Bros. bizleri şaşırtmaya devam ediyor ve başarılı oyuncu seçimleri ile film hakkında ipuçları vermeye devam ediyor.

IT filmi ile adından söz ettiren Jack Dylan Grazer, filmde Billy Batson'ın en yakın arkadaşı Freddy Freeman'ı canlandıracak. Çizgi romanda Billy'nin yetimhaneden arkadaşı olan Freddy, hastalığı yüzünden sakat kalıyor ve Billy ona yardım etmek için güçlerinin bir kısmını paylaşıyor. Billy Shazam dediğinde Captain Marvel'a, Freddy ise Captain Marvel dediğinde Captain Marvel Jr'a dönüşüyor ve dönüştüğünde hastalığı ilerlemiyor, tekrar yürüyebiliyor. Freddy Freeman'ın filmde yer alması çok güzel bir haber. Büyük bir ihtimal ile Mary Batson'ı yani Mary Marvel'ı da görebiliriz filmde. Mary Batson benim en sevdiğim çizgi roman karakterlerinden biridir hatta kendi ilk 10'umda yer alır. Onu izlemeyi çok isterim.

Bu arada bahsetmeden geçmek olmaz, Captain Marvel Jr'ün başka bir özelliği daha var. Kendisi efsanevi müzisyen Elvis Presley'nin en sevdiği süper kahramandır. Çocukluğundan beri biriktirdiği Captain Marvel çizgi romanları onun imajına ilham vermiştir. Saçından sahne kıyafetlerine kadar bir nevi Captain Marvel Jr'ün ete kemiğe bürünmüş halidir. Dikkatli gözler Captain Marvel Jr'ün kostümü ile Elvis'in sahne kostümleri arasındaki benzerliği hemen anlayacaktır. 

shazam1 

İLGİLİ BÖLÜMLER