YAZAN Yasin Madyb İlgün

Adı duyurulmamış oyun da ertelendi.

 Ubisoft'tan gelen resmi bir açıklamayla birlikte hem Far Cry 5'in hem de The Crew 2'nin çıkış tarihinin ertelendiği öğrendik sevgili Oyungezerler. 

Normal şartlar altında 27 Şubat 2018'de oyuncularla buluşacak olan Far Cry 5'in çıkış tarihi 27 Mart 2018'e ertelendi. 16 Mart 2018'de çıkacağı duyurulan The Crew 2 ise gelecek finansal yıla ertelendi. Yani Nisan 2018'den sonraki bir tarihe kadar The Crew 2 çıkmayacak.

Bu iki oyunun ertelenmesinin sebebi ise Ubisoft'un genel müdürü Christine Burgess-Quemard tarafından şu şekilde açıklandı;

"Assassin's Creed Origins'i ertelememiz sayesinde yetenekli geliştirici ekibimiz, oyuna kendi yaratıcı vizyonlarını çok daha iyi bir şekilde ifade etti. Beklediğimiz gibi bu da oyunun kalitesine büyük ve pozitif bir etki yaptı, satış başarımızı artırdı. Biz de bu sebeple şu an geliştirmekte olduğumuz üç yeni oyunun geliştirilmesi için daha fazla süre harcamaya karar verdik." 

Assassin's Creed Origins'in gerçekten de başarılı olduğu ortada. Hatta Oyungezer'de de AC Origins incelememizde oyunu öve öve bitiremedik. Çıkış tarihi ertelenen üçüncü oyunun adı daha önce bile duyurulmadığı için bu oyun hakkında pek bir şey diyemiyoruz tabii.

Yarım yamalak, bitmemiş bir oyun sunacaklarına sağlam ve oturmuş bir oyunla gelmelerini tercih ederim Oyungezerler. Önümüzde The Witcher 3 gibi muhteşem bir örnek varken hele... Peki ya siz? Oyun söz verilen tarihte mi çıkmalı, yoksa daha çok zaman lazımsa gecikmeleri hoş mu karşılamalıyız? Ben ikinci taraftayım ve sizin de fikirlerinizi merak ediyorum.