FromSoftware'den Gizem Dolu Video - Acaba Hangi Oyun Geliyor?

YAZAN Eser Güven

Yapılacak iş mi bu şimdi?

FromSoftware gizemli işler yapmayı seviyor. The Game Awards'ta kısacık bir fragman gösterdiler ve bir anda ortalık karıştı. Acaba bu yeni oyun neydi? Bloodborne 2 mi geliyordu? Hani ortada Armored Core söylentileri vardı? Yoksa bu hiç bilmediğimiz, bambaşka bir oyun muydu?

Öncelikle bu minik videoyu seyredin, sonra size bunun hakkında şimdilik pek bir yerlerde göremeyeceğiniz bir bilgi vereyim:

Bu haberi pek çok farklı kaynakta göreceksiniz ve çoğu da bunu "Bloodborne 2 olabilir" şeklinde duyuracak. Ama ben bu konuda bu seferlik iddialı davranacağım ve bunun büyük ihtimalle Bloodborne 2 olmadığını söyleyeceğim. Ha yanılırsam da üzülmem, aksine çok sevinirim ama bu gerçekten de düşük bir ihtimal.

Videoda arkada duyduğumuz enstrüman bir shakuhachi, yani Japon flütü. Ayrıca arka plandaki yazıların da Japonca olduğunu görüyoruz. Aslında ortada Nioh gibi bir oyun olmasa bu videonun buram buram Nioh koktuğunu söyleyebilirdim, yani 16. yüzyıl Japonyasında geçen ve içinde samurayların olduğu ama Souls tarzı bir oyun. Ancak videoda yazan "Shadows Die Twice" cümlesi aslında önemli bir ipucu. FromSoftware'in geçmiş oyunları pek fazla bilinmiyor, mesela Souls serisinin başı Demon's Souls olarak geçse de aslında o da King's Field serisinin bir ruhani devam oyunu.

> FromSoftware Armored Core Serisine Geri Mi Dönüyor?

FromSoftware'in King's Field'a benzeyen bir serisi daha vardı ve o serinin ismi ise Shadow Tower'dı. "Shadows Die Twice" aslında o seriyle ilişkisi olan bir cümle, dolayısıyla duyurulacak yeni oyunun Shadow Tower serisinden yeni bir oyun veya reboot olma ihtimali var.

Ama FromSoftware'in geliştirdiği bir seri daha var: onun da ismi Tenchu. Videoda ninja rolünde olduğumuz, gizliliğe dayalı bu oyunla da ilgili izler yakalamak mümkün. Hatta Tenchu 3'ün baş kötüsü kendisini gölge olarak nitelendirirdi ve 'gölgeler iki kez ölür' cümlesi bu oyuna cuk oturuyor. Dolayısıyla Shadow Tower ve Tenchu isimleri ön plana çıkıyor bu videodan, bakalım tutturabilecek miyim?

FromSoftware bize daha fazla işkence yapmaya karar vermezse bu gizemli oyunun ne olduğunu önümüzdeki günlerde öğreniriz.