Detroit: Become Human'dan Yepyeni Bir Oynanış Videosu Yayınlandı

YAZAN Eser Güven

Oyun sizce de fazla iyi görünmüyor mu?

Quantic Dreams'in 2015 yılında duyurulan yeni oyunu Detroit: Become Human o günden beri PlayStation 4'ün en merakla beklenen oyunları arasında yer alıyor. Artık bekleyişimiz sona ermek üzere ama PlayStation Experience'ta gösterilen yeni video (daha doğrusu demo) bir kez daha sabırsızlanmamıza sebep oldu.

PlayStation Experience 2017'nin açılış sunumunda izlediğimiz yeni video oyunun hikayesini yine farklı bir perspektiften gösteriyor ve oyunun hikayesinin temelindeki android - insan dramalarını bir kez daha ön plana çıkarıyor.

Sunumda Quantic Dreams'ten Guillaume de Fondaumiere daha öncedeki videolardan tanıdığımız baş kahramanlardan Connor rolünde oynadı ve seçimlerini de seyircilerin direktifleri yardımıyla yaptı. Bu sayede daha önce gördüğümüz sahnelerin bile ne denli değişerek hikayeyi farklı bir boyuta taşıdığınız görme şansı elde ettik. de Fondaumiere ayrıca müjdeyi vererek oyunun geliştirilmesinin artık son aşamasına geldiğini, senaryo uzunluğunun 2000 sayfayı geçtiğini ve oyunun sunduğu "binlerce" hikaye diyaloğunu görebilmek için oyunu defalarca oynamak gerekeceğini söyledi.

> Detroit: Become Human'ın Senaryosu Tam 2000 Sayfa

Gerçekten de Detroit, Quantic Dreams'in bugüne kadarki en gelişmiş projesi olacak ve oyunculara duygusal anlar yaşatacağına da kesin gözüyle bakılıyor. Oyunun baş yazarı Adam Williams geçtiğimiz günlerde Detroit: Become Humans'ı anlatmış ve oyunun sosyal sorunlara ve topluma odaklanacağını ve bazı oyuncuları rahatsız edici içeriklerin bulunabileceğini söylemişti.

Detroit: Become Human PlayStation 4'e özel olarak 2018 ilkbahar aylarında yayınlanacak. Aşağıda PlayStation Experience'da gösterilen demoyu izleyebilirsiniz:

İLGİLİ BÖLÜMLER