Enes Batur Altın Kelebek Ödülü'nü Kazandı!

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Durun, hemen vurmayın. En İyi Youtuber/Instagrammer dalında kazandı tabii ki.

 Enes Batur'u sevmek ya da sevmemek, içeriğini kalitesiz bulmak ayrı bir konu sevgili Oyungezerler. Şahsen ben de ortaya çıkardığı videolardan hiç haz etmiyorum ancak Enes Batur'un Youtube'da gerçekten de başarılı bir isim olduğunu ve hatta Türkiye'nin en büyükleri arasında olduğu da net bir şekilde ortada. 

Haliyle Altın Kelebek Ödülleri'nde En İyi Youtuber/Instagrammer Ödülü'nü kazanması beni pek şaşırtmadı, hatta belki kızacaksınız ama koca bir nesille iletişim kurabildiği için bu ödülü hak ediyor bile diyebilirim. Ha, iyi yönde etkilemediğini düşünüyorum, bu konuda da sizlerle hemfikirim aslında. Bununla birlikte şöyle bir baktığımda genç nesilleri kötü etkileyecek, çok daha önemli olan bir sürü sıkıntı görüyorum. Enes Batur neticede bir şovmen. Eskiden şovmenler televizyon kanallarının vazgeçilmezleriydi ve bugün Youtube ile evlerimize giriyorlar. 

Neyse efendim, yukarıda da bahsettiğim gibi kendisinin içeriğinden zerre keyif almıyorum ancak konuya objektif bir şekilde baktığımda bu ödülü kazanmış olması da bana şaşırtıcı gelmiyor. Sadece bunu demek istedim. Gönül isterdi ki bu tip içerik ödüllendirilmesin, daha ciddi ve özgün içerikler öne çıksın ancak ülkemizin genel izleyici kitlesi bu tip şeyleri beğeniyor ne yazık ki. 

Sizin fikirlerinizi de merak ediyorum sevgili Oyungezerler, ancak lütfen hakaret etmeden, küfür kullanmadan konuşalım. Enes Batur'un çok sayıda hayranı olduğu kadar sevmeyeni olduğunu da biliyorum, ancak biz yine de tartışırken çizgimizi koruyalım. Sizce Enes bu ödülü hak etti mi? 

İLGİLİ BÖLÜMLER