YAZAN Yasin Madyb İlgün

2018'e yetişir herhalde?

 The Last of Us Part II'nin yönetmeni Neil Druckmann'ın PlayStation Experience'ta söylediklerine göre oyunun %50-%60'ı tamamlanmış ve E3 2018'de oynanabilir olacakmış. The Last of Us Part II'nin yakın bir zamanda çıkmayacağını tahmin etmek güç değildi zaten, ancak artık oyunun E3 2018'den önce çıkmayacağını net bir şekilde biliyoruz en azından.

Bununla birlikte oyunun neredeyse yarısı bittiğine göre ve E3'e oynanabilir bir demo yetişeceğine göre insan ister istemez oyun 2018'de çıkar mı diye soruyor. The Last of Us Part II'nin PSX panelinde Druckmann'a oyunun yazarı Halley Gross ve oyundaki kahramanlarımıza hayat verecek olan Ashley Johnson, Troy Baker, Ian Alexander, Victoria Grave ve Laura Bailey de katıldı. Ekip kalabalıktı, ancak pek çok soru cevapsız kaldı.

İlk fragmandaki malum şarkının da yer aldığı ve yaklaşık bir saat süren panelde yeni bir detay öğrendik ve bu da The Last of Us hayranlarının çılgın teoriler kurmasına sebep oldu. Oyunda bir karakterin hamile olduğunu söyleyen Druckmann böylece tahmin kapılarını açık bırakmış oldu. Oyunun hayranları Eli'nin hamile olduğuna dair teoriler üretse de bence gördüğümüz çekiçli kadın Eli'nin annesiydi ve aynı zamanda hamileydi. Eh, kime hamile olduğunu söylememe gerek yok herhalde? Tabii bu da sadece bir tahmin en nihayetinde sevgili Oyungezerler.

Bunlara ek olarak oyunun nerede geçtiğini ve temasını da öğrendik. İkinci oyun ABD'nin kuzey batısındaki Seattle şehrinde geçecek.

Bakalım E3 2018'de oynayacağımız demo ne kadar güzel olacak. Güzel olacağından hiç şüphem yok, zira Naught Dog'un bizi üzdüğü herhangi bir an aklıma gelmiyor Oyungezerler.

 

İLGİLİ BÖLÜMLER