Deus Ex'in Geliştiricisi Eidos Montreal'in Oyunlarında Multiplayer Da Bulunacak

YAZAN Mert Köse

Modaya ayak uydurma zamanı

Deus Ex: Human Revolution ve Deus Ex: Mankind Divided gibi birbirinden güzel, senaryo odaklı oyunları bizlerle buluşturan Eidos Montreal’in patronu David Anfossi’den şirketin yaptığı vizyon değişikliğiyle ilgili açıklamalar geldi. Ekibin bundan sonra çıkaracağı oyunlarda artık multiplayer da olacak. 

Eidos Montreal’in online teknoloji yöneticisi Sebastian Bessette konuyla ilgili “Bütün bu uğraşlar takımımızı tek bir amaç altında topluyor, oyunculara en iyi online deneyimi sunmak.” dedi. Ekip multiplayer tarafında çalışacak insanlar için iş ilanları açmış durumda. Bu da umuyoruz senaryo ekibinin işçi ve para kaynaklarında herhangi bir kesikliğe yol açmaz. Zira David Anfossi, senaryo odaklı singleplayer oyunların hala yapmak istedikleri ve zevk aldıkları bir şey olduğunu söyledi. 

> Ağaçkakan Woody'nin Filmi Geliyor

Eidos Montreal, Crystal Dynamics ile birlikte bir Avengers oyunu yapıyor. Bildiğimiz kadarıyla ekip yeni bir Deus Ex oyunu daha yapacak, ancak bu oyun yakın zamanda bizlerle buluşmayacak. Bu vizyon değişikliğini de düşünürsek Avengers ve hiç multiplayer modu bulunmayan Deus Ex’ler de online oynanabilir olacak.