Call of Duty: WWII'nin İlk DLC Paketi The Resistance'ın İçeriği Belli Oldu

YAZAN Yasin Madyb İlgün

CoD: WWII'nin ilk DLC paketi geliyor.

 Call of Duty: WWII'nin ilk DLC paketi daha önce de duyurduğumuz gibi ilk başta PlayStation 4 oyuncuları için çıkış yapacak ve ocak ayının sonunda oyuncularla buluşacak.

The Resistance yani Direniş adlı bu DLC paketinde ne var ne yok diye merak ediyorsanız doğru adrese geldiniz Oyungezerler. Zira Activision baklayı ağzından çıkardı ve paketin içeriğini öğrendik, hemen de aşağı listeledik efendim. 

Yapılan duyuruda çok oyunculu modları için üç yeni harita tanıtıldı. Ancak bu haritaların sadece açıklamaları paylaşıldı. Henüz görsellerine erişemedik ne yazık ki.

Anthropoid - Çekoslovakya'nın Prag şehrinde geçen bu harita, yüksek rütbeli bir Nazi Subayı'na suikast yapma girişimi olan ünlü Anthropoid Operasyonu'ndan ilham alıyor. Haritanın merkezinde tarafları birbirinden ayıran bir nehir var ve hem keskin nişancılar için hem de uzundan gelip düşmanı gafil avlamak için ideal bir tasarıma sahipmiş.

Occupation - CoD: Modern Warfare 3'teki Resistance haritası elden geçirilerek Occupation adıyla karşımıza çıkıyor. İkinci Dünya Savaşı döneminde Naziler'in kontrolündeki Paris'te geçen bu haritada bolca orta menzilli sokak çatışması olacak. Pusu kurmalık pek çok sinsi nokta da mevcutmuş.

Valkyrie - Doğu Prusya'da geçen bu harita Hitler'in ünlü sığınağı "Kurt İni"nden ilham almış. Kurt İni, Nazi Almanyası için aynı zamanda çok önemli bir karargahtı ve Panzers oyunlarından tutun da diğer pek çok İkinci Dünya Savaşı temalı oyun Kurt İni'nden bolca ilham almıştır zaten. Bu haritadaysa bolca kısa ve orta menzilli çatışma olacakmış. Bir sürü de yerleşik makineli tüfek yuvası mevcutmuş.

Savaş Modu için de Operation Intercept isimli bir görev geliyor sevgili Oyungezerler. Bu görev Fransa'da, St. Lo'nun dışlarında geçiyor. Esir düşmüş direnişçiler trenle kötü bir kadere doğru yolculuk yapıyorlar ve biz de Müttefikler tarafı olarak bu savaşçıları kurtarmak için operasyon yapıyoruz.

CoD: WWII Nazi Zombies Modu'nun hikayesi de kaldığı yerden deam ediyor. The Darkest Shore isimli harita/görevle birlikte kahramanlarımız bir kez daha Nazi Zombileri'ne karşı savaş veriyorlar.

The Resistance DLC paketi ocak sonunda PS4 için çıkış yapacak, ancak PC ve Xbox One kullanıcıları bu DLC için yaklaşık bir ay beklemek zorunda.

yilinoyunlari-link