Darksiders 3'ün Yeni Videosu 'İşte Bu' Dedirtti

YAZAN Eser Güven

İşte şimdi bir şeye benzedin

THQ Nordic Mayıs ayında Darksiders 3'ü duyurduktan kısa bir sonra oyundan 12 dakikalık bir oynanış videosu izlemiştik hatırlarsanız. Bu oynanış videosu haberde de belirttiğim gibi alfa öncesi görüntülerdi ve bu yüzden ne bizi, ne de sizi pek de tatmin etmemişti. Ben o zaman da THQ Nordic'in neden böyle bir riske girip de daha ham haldeki oyunun oynanışını gösterdiğine bir anlam verememiştim, bu yüzden oyun hakkındaki fikirlerimiz daha baştan olumsuz oldu çünkü. Animasyonlar çok katıydı, Fury'nin kırbacını da pek sevmemiştim.

Aradan geçen neredeyse yarım yıllık sürede oyun hakkında pek bir şey duymadık ama görünüşe göre alfadan çıkılmış, grafik ve animasyonlar makyajlanmış ve oyun daha bir adama benzemiş. Aşağıda izleyeceğiniz yeni oynanış görüntülerini eminim ki önceki haline göre çok daha tatmin edici bulacaksınız.

Nasıl, beğendiniz mi? Açıkçası benim çok hoşuma gitti, zaten arkada çalan müzikten de bangır bangır bir God of War havası aldım. Videodaki Lava Brute çok tatlı bir düşmana benziyor, ölürken patlayarak bize zarar vermek için son bir hamle yapıyor falan.

> Darksiders III'ten Enfes Konsept Çizimler Geldi

THQ Nordic bu oyun için Gunfire Games ile birlikte çalışıyor ki kadrosunda da orijinal Darksiders'ı geliştiren ekipten önemli isimler var. Bildiğiniz gibi Darksiders evreninde Mahşerin Dört Atlısı War, Death, Fury ve Strife olarak geçiyor ve biz ilk oyunda War (Savaş), ikincisinde ise Death (Ölüm) rolündeydik. Bu seferki kahramanımız Fury, yani Öfke. Oyunda iyilik ile kötülük arasındaki dengeyi kurmaya çalışacak ve bunun için de kırbacımızdan ve büyülerimizden faydalanacağız. Öfke'nin sahip olduğu büyü yeteneği sayesinde farklı şekillere bürünebilecek ve bu sayede farklı silahlar ve hareketler kullanabileceğiz. Oyundaki nihai amacımız ise Yedi Ölümcül Günah'ı ve onların yardımcısı olan çeşitli mistik yaratıkları yok etmek. Bu yolculuğumuz sırasında cennetten cehenneme kadar pek çok farklı ortamı da ziyaret edebileceğiz

Darksiders 3'ün çıkış tarihi henüz kesin biçimde açıklanmadı ama 2018 içinde çıkmasını bekliyoruz. Yine de çok da gecikmesin de şu iblislere günlerini bir de biz gösterelim.

İLGİLİ BÖLÜMLER