Call of Duty: WWII Konsollarda En Çok Satan Call of Duty Oyunu Oldu

YAZAN Yasin Madyb İlgün

İkinci sırada da Destiny 2 var.

 Oyungezer'in Yılın En İyi FPS Oyunu kategorisinde aday gösterdiği Call of Duty: WWII dudak uçuklatacak bir satış dönemi geçiriyor. 

gamesindustry.biz'e konuşan Activision CEO'su Eric Hirshberg, "Call of Duty, Kuzey Amerika'da dokuz yıldır üst üste en çok satan konsol oyunu oldu. Dünya çapında da son dokuz senenin sekizinde zirvede yer aldık." dedi. CoD: WWII'nin satışlarda diğer tüm Call of Duty oyunlarını şimdiden solladığını da düşünürsek oyun yeni nesil konsollarda en çok satan CoD oyunu olmayı şimdiden başardı.

Oyunun sadece 3 Kasım'da yani iki aydan az bir süre önce çıktığını düşünürsek 1 milyar dolar gelir elde etmiş olması gerçekten ne kadar büyük bir başarıya imza attığını gösteriyor. Gerçi oyun genel olarak ortalamaydı, fakat kökümüze dönüyoruz konsepti herkesi heyecanlandırdı ve cepler bir kez daha Activision'ı zengin etmek için çalıştı diyebiliriz. 

Activision'ın yeni nesil konsollarda en çok sattığı ikinci oyunsa sıkıntılı çıkışına rağmen Destiny 2 olmuş. Destiny 2 aynı zamanda Activision adına PC'deki en büyük açılışa sahipmiş. Bu verilerin tamamı aslında Kuzey Amerika'yı kapsıyor olsa da kısa bir süre önce Avrupa'da da CoD: WWII dominasyonu olduğu açıklanmıştı. Eh PS4 ve Xbox One'ların yaklaşık %80 kadarı Kuzey Amerika ve Avrupa'da yer alıyor. Haliyle geri kalan %20 kadarın bu istatistikleri değiştirecek bütünlüğe sahip olduğunu iddia etmek fazla umutlu olurdu. 

Peki sevgili Oyungezerler, siz CoD: WWII'yi beğenmiş miydiniz? Hikayesi çok sıradan, çatışma hissiyatı da zayıf gelmişti. Bununla birlikte bazı çok oyunculu mod haritaları da oldukça keyifliydi. Fakat Activision'ın elinden çıkmasa ve bu kadar pazarlanmasa böyle başarılı satış sayılarına ulaşamayacağından da adım gibi eminim. CoD: WWII'nin Steam Ödülleri'nde "Beklediğimden De İyiydi" dalında aday olduğunu hatırlatalım.

yilinoyunlari-link