PUBG'nin Satışları PC ve Xbox One'da Toplamda 30 Milyonu Geçti

YAZAN Yasin Madyb İlgün

PUBG hız kesmiyor, yola tam gaz devam ediyor.

 Bluehole'un geliştirdiği ve daha sonra kurduğu alt şirket olan PUBG Corporation'a devrettiği PlayerUnknown's Battlegrounds 21 Aralık sabahında çıkış yaptı. Oyun aynı zamanda Xbox One için de erken erişime açıldı. Açılır açılmaz da iki milyondan fazla sattı. Oyunun 1.0 sürümüne yani tam çıkışına ithafen yapılan açıklamadaysa oyunun toplam satış sayısının 30 milyonu geçtiği ifade edildi.

PUBG Corporation'dan gelen açıklama tam olarak şu şekilde sevgili Oyungezerler:

"Beklenen gün geldi. Dokuz ay önce PUBG'nin erken erişime açılmasını kutladık. Oyuncularımızla sıkı bir iletişim kurarak PUBG Corp.'un vizyonundaki Battle Royale oyununu hayata geçirmek için yola çıktık. Şimdiyse yeni bir aşamayı kutluyoruz. Oldukça başarılı geçen erken erişim döneminin ardından PUBG'nin 1.0 sürümünü PC için yayımlıyoruz. Tırmanma, engellerin üzerinden atlama ve geçme, çöl haritamız Miramar ve daha pek çok yenilik bu sürümle birlikte oyuna dahil oldu. PUBG'nin yolculuğunun ikinci bölümüne başlamak için oldukça heyecanlıyız. Bu oyunun geliştirilmesinde gösterdiğimiz kararlılığın sadece başındayız. 

PUBG için 2017 harika geçti. PC ve Xbox One'da toplamda 30 milyondan fazla oyuncuya ulaştık ve bu başarımızı topluluğumuza borçluyuz. Onların tutkusu bize yapabileceğimiz en iyi oyunu yapmak için ilham verdi. Battle Royale tecrübesini taze ve dengeli tutmak için sürekli olarak düzenlemeler yapacağız ve içerik üreteceğiz. Yeni kutular da olacak. Bunların hepsi 2018'in ilk başlarında oyuncularla buluşacak."

PUBG'nin çıkış sürümünü (1.0) henüz oynamadıysanız denemenizi öneririm. Hem fps artışı söz konusu hem de yeni harita gerçekten de keyifli. 

yilinoyunlari-link