PlayStation 4 İçin Geliştirilen Spider-Man'in Tasarım Yönetmeni Belli Oldu

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Macera oyunlarının usta isimlerinden biri!

 Insomniac'ın PlayStation 4 için özel olarak geliştirdiği Spider-Man oyunu tasarım yönetmenini buldu sevgili Oyungezerler. Üstelik tecrübeli bir isim kendisi. CoD: Infinite Warfare ve Tomb Raider'ın sanat yönetmenliğini yapan, Rise of the Tomb Raider'da oyunun yönetmenliğini üstlenen Brian Horton, şimdi de Spider-Man'de çalışacak. Fragmanlarından gördüğümüz kadarıyla bizi bir hayli heyecanlandıracan Spider-Man için bence oldukça doğru bir tercih yapılmış. Horton'ı çok yakından takip etmesem de CV'si bu iş için biçilmiş kaftanım diyor.

Infinite Warfare için laf edecek dostlara hatırlatma yapayım, kendisi bu oyunda sanat yönetmenliği yaptı ve Infinite Warfare'in görsel olarak doyurucu olduğunu kabul edebiliriz bence değil mi? Duyuru ise Horton'ın kendi sosyal medya hesapları üzerinden yapıldı. Tecrübeli oyun geliştiricisi ve yönetmen kendi hesaplarından " 1 Ocak'tan itibaren Insomniac'ın PS4 Spider-Man'inde çalışacağım için heyecanlıyım." ifadelerini kullandı.

Tabii 1 Ocak'ın tatil olduğunu düşünürsek kendisinin ofisteki ilk günü 2 Ocak olacak. Twitter'dan daha sonra böyle bir minik düzeltmeyi kendisi de yapmış zaten. Spider-Man'in 2018'de oyuncularla buluşması bekleniyor. Bu Spider-Man oyunu hikaye tabanlı olacak ve çok oyunculu modu içermeyecek.

yilinoyunlari-link