PlatinumGames'in PS4'e Özel Yeni Oyunundan İlk Görüntüler Geldi

YAZAN Eser Güven

İsmi biraz uzuncana

Bayonetta, Vanquish, Nier: Automata gibi oyunlarıyla tanıdığımız PlatinumGames, PS4'e özel olarak hazırladığı yeni oyunu Granblue Fantasy Project Re: Link'ten ilk görselleri ve yeni bilgileri paylaştı. Granblue Fantasy ismine aşinaysanız aşağıda izleyeceğiniz videoda tanıdık karakterler görmeniz mümkün. Oyun şu an için oynayabileceğiniz en iyi mobil JRPG'lerden biri olan, Cygames'in ünlü Granblue Fantasy oyununa dayanıyor, yani dilerseniz öncesinde tamamen İngilizce'ye çevrilmiş olan o oyunu oynayarak ısınmaya başlayabilirsiniz.

Yayınlanan ilk oynanış videosu Katalina, Rackham, Percival ve Io gibi tanıdık karakterleri gösteriyor, önce ufak yaratıklarla kapışıyor, ardından bir boss'a dalıyoruz. Videonun kalitesi yüksek olmasa da oyunun grafikleri şimdiden son derece iyi görünüyor ama PlatinumGames bunların daha ilk aşamalar olduğunu ve grafiklerin çok daha gelişeceğini söylemiş. Siz en iyisi videodan ziyade aşağıdaki 1080p ekran görüntülerine bakın diyeceğim. 

Oyunun karakter ve arkaplan tasarımını NieR: Automata'da da çalışan CyDesignation üstlenmiş. Oyunun yönetmeni Tetsuya Fukuhara oyunda dört kişilik çok oyunculu mod bulunacağını ve oyuncular oyunu tek kişi oynamak istediklerinde diğer üç karakterin yapay zeka tarafından yönetileceğini söylüyor.

Oyun 2018 yılı içerisinde ilk olarak Japonya'da yayınlanacak.