YAZAN Cengizhan Kervancı

Ninja sınıfı ve Klan Savaşları başlıyor! 

Kendi grafik motoru Black Desert Engine’i kullanarak türünün en farklı ve gelişmiş oyunu haline gelen Black Desert Online, yayımlanan yamalar ile gelişmeye ve genişlemeye devam ediyor. 20 Aralık’ta yayımlanan yama ile MMORPG oyunununa Kızıl Arena savaş modu, Klan Savaşları ve at yakalamada bir yenilik eklendi.

Önceki haftalarda yapılan Klan Kuralım etkinliği ile klan kuran veya herhangi bir klana katılan oyunculara 20 bin EXP puanı ve oyunda geçerli 30 milyon gümüş para gibi ödüller verileceğini duyuran Pearl Abyss, şimdi de Klan Savaşları özelliğini etkinleştirdi. Böylece savaşlara katılan klan üyeleri, savaşarak ait oldukları klana ödül ve puan getirebilecekler.

Kızıl Arena adlı yeni savaş modu ise oyuncuların Mediah bölgesindeki bir kaleye ışınlandıktan sonra, en az 2 en fazla 60 kişiden oluşan takımlara girerek savaşmalarını sağlıyor. 20 dakika süren karşılaşmalarda normalde geçerli olan PvP modundaki kurallar yerine, özel kurallar işliyor.

Bu modda, karşı takımdaki rakibin savaş puanı savaş sırasındaki başarısına karşı değişiklik gösteriyor. Yenilen düşmanların puanlarının yüksekliği oranında puan kazanılabiliyor. Ana ekrandan ulaşılabilen bu modun yanında, oyundaki at yakalamada da değişikik yapılmış. Bugüne dek 1. ve 2. Aşamadaki atlar yakalanıp eğitilebilirken, artık 3. Aşamadaki atlar da yakalanabilecekler.

Yeni sınıfımız Ninja, Nin-Jitsu tekniklerini kullananıyor. Karmaşık komboları ve öldürücü direkt saldırılarıyla düşmanlarının karşısında bıçaklardan bir pervaneye dönüşüyor. Kunai ve Ninja yıldızlarıyla yakın ve orta mesafelerde çok tehlikelidir. Kunai, yıldız komboları en etkili teknikleridir. İleri seviye oyunculara tavsiye edilen, kontrol edilmesi zor ama çok etkili, dövüştükçe gücü artan bir sınıf olma özelliğini taşıyor.

Yeni sınıfın tek sıkıntısı var o da kullanmış olduğu hafif zırhları. Bu nedenle yüksek hasar verirken bir o kadar da hasar alabiliyor.

İLGİLİ BÖLÜMLER