Yoksa Red Dead Redemption 2'nin Kesin Çıkış Tarihi Belli Oldu Mu?

YAZAN Eser Güven

Oyunun çıkışı Haziran'a mı kaymış acaba?

Söz konusu oyun Red Dead Redemption 2 gibi milyonların heyecanla beklediği bir oyun olunca oyunun 2018 yılı içerisinde, hatta Rockstar'ın açıklamasına göre ikinci çeyreğinde çıkacak olduğunu bilmek yeterli olmuyor. Elimizde keşke kesin tarih olsa diye Rockstar'ın ağzının içine bakıyoruz resmen.

İşte bu yüzden bir mağaza çevrimiçi sitesine oyunun çıkışına dair kesin bir tarih koyunca kafalarda soru işaretleri oluştu. Söz konusu mağaza Danimarka'nın ünlü perakende mağazası Coolshop ve sitenin yaptığı listelemeye göre Red Dead Redemption 2'nin çıkış tarihi 8 Haziran 2018 olarak görünüyor.

Normalde sitelerin bu tür listelemelerine şüpheyle yaklaşıyoruz. Sonuçta sadece ön sipariş almak için açılmış sayfalar olabiliyor ama bu sayfalarda herhangi bir tarih verilmesi zaten şart değil, hal böyle olunca da burada kesin bir tarihle karşılaşmak ilginç. Ayrıca asıl önemli olan şey ise şu, Coolshop sitesi Rockstar Games resmi tarih açıklaması yapmadan çok önce Grand Theft Auto V'in PS4 ve Xbox One versiyonlarını da benzer biçimde listelemiş ve çıkış tarihini tutturmuştu.

Coolshop 2014'ün Temmuz ayında Grand Theft Auto V sayfası açmış ve oyunun yeni nesil konsollar için çıkış tarihini 14 Kasım 2014 olarak göstermişti. O zaman bu tarih kuşkuyla karşılanmıştı ama oyun 18 Kasım tarihinde çıktı.

Bu tarihe de bir miktar şüpheyle yaklaşmak lazım ama 8 Haziran'ın Cuma gününe denk geliyor olması da (genellikle büyük oyunlar Cuma günleri yayınlanıyor) bu tarihin doğru olabileceği iddiasını güçlendiriyor.

Rockstar'ın en son açıklamasına göre PS4 ve XBox One için piyasaya çıkacak olan Red Dead Redemption'ın çıkış aralığı 2018'in ilkbahar ayları olarak belirtilmişti.