YAZAN Baran Köse

Sebebi kıskançlık olabilir mi?

Batman v Superman: Dawn of Justice filmini izleyene kadar neredeyse hepimiz için en iyi Batman şüphesiz Christian Bale'ın Dark Knight üçlemesinde canlandırdığı Batman'di. Hatta Batman v Superman çıkana kadar çoğu kişi Christian Bale'ın geri dönmesi için imza kampanyaları bile düzenliyordu.

Fakat işler çok çabuk değişti. Şu an çok büyük bir kitle, özellikle çizgi roman okurları, Ben Affleck'in Batman'inin izlediğimiz en iyi Batman olduğunu düşünüyor. Doğal olarak kıyaslamalar devam ediyor, hatta yazdığımız Batman haberlerinin altında tartışmalar hararetleniyor. Tam tartışmalar duruldu derken Christian Bale fitili tekrar ateşledi.

Happy Sad Confused adlı bir podcast'e konuk olan Bale, henüz Ben Affleck'in Batman'ini izlemediğini söyledi. Sebep olarak da oğlunun film için heyecanlandığını fakat sadece fragmanı izlemek istemesi üzerine sinemada filmi izlemeye gitmediğini, sinemaya sadece çocuklarının izlemek istediği filmleri izlemek için gittiğini söyledi. Süper kahraman filmlerini sevmediğini belirten Bale, Avengers filmlerini bile izlemediğini, sadece iyi olduklarını duyduğunu açıkladı. 

Christian Bale'ın çizgi roman okumadığını hatta 60'lı yıllarda çıkan Adam West'in Batman dizisi haricinde hiçbir süper kahraman filmi ya da dizisi izlemediğini biliyorduk. Geçtiğimiz yıllarda zaman zaman kendisinden Batman ile ilgili bir şey imzalamasını isteyen hayranlarını da terslediği magazin dünyasında yer almıştı. Açıkçası Christian Bale'ın Ben Affleck'in Batman'ini izlememesi normal geldi bana. Kim kendisinden daha iyi bir iş çıkartan birini izlemek ister ki? Şaka bir yana ben biriyle kıyaslansam sırf egom için açar izlerim kıyaslandığım kişiyi. Demek ki kişilik meselesi.

Sizce Christian Bale mı yoksa Ben Affleck mi sevgili Oyungezerler? Hangisi daha iyi Batman? Bana göre Ben Affleck'in Batman'i çizgi romandan fırlamış gibi ve bu beni aşırı memnun ediyor.

İLGİLİ BÖLÜMLER