Sonunda Bu Da Oldu - RGB Işıklandırmalı SSD Satışta

YAZAN Yasin Madyb İlgün

RGB ışıklandırmalı SSD'miz eksikti :).

 Plextor oyuncu ekipmanları konusuna farklı bir renk kattı ve renk kattı derken kelime esprisi yapmıyorum sevgili Oyungezerler. Yeni SSD serisi M9P'lere RGB yani kırmızı-yeşil-mavi ışıklandırma ekledi. Gerçi tüm seride değil sadece bir tane SSD ışıklı sürüme sahip ancak göz alıcı olduğu da kesin. Peki çok mu lazımdı? Bunun yanıtını aslında hepimiz biliyoruz, ancak oyuncular ışıklandırmalı şeyleri seviyor yapacak bir şey yok. 

Bu modeli bilgisayarınıza ilk taktığınızda kırmızı yanıyor ve ardından farklı farklı renklerde yanıp sönüyor. Bekleme modu, veri yazma modu ve veri okuma moduna göre de farklı renklerde çalışıyor. Böylece işlemlerinzi Alt+Tab yapmadan da takip edebiliyorsunuz. 

Bu modelin de iki alt sürümü bulunuyor ve bu iki sürümde de tabii ki ışıklandırma mevcut. M9PeGN modelinde soğutucu bulunmazken M9PeG modelindeyse soğutma sistemi mevcut. M9P serisindeki her SSD'nin 256GB, 512GB ve 1 TB'lik versiyonları bulunuyor. 

SSD'lerin tanıtım metninde "Profesyonel oyun platformları için özel olarak tasarlanmıştır" gibi bir ifade yer alıyor. Herhangi bir SSD'den özellikle oyuncular için fark yaratacak bir özelliktense bahsetmiyorlar ne yazık ki. Bu SSD'lerin fiyatlarıysa 146 dolardan başlıyor ve 415 dolara kadar varıyor. Aynı zamanda her biri beş senelik garantiyle satışta.

Sırf yanarlı dönerli olduğu için bir SSD'ye ekstradan para ödeyeceğimi sanmıyorum sevgili Oyungezerler. Peki ya siz?

İLGİLİ BÖLÜMLER