Star Wars Battlefront 2'de Pembe Darth Vader'ınız Olsun İster Misiniz?

YAZAN Eser Güven

Pembe, gönlüm sende

Electronic Arts CFO'su Blake Jorgensen büyük krize neden olan eşya kutusu krizinde neden kozmetik eşyalar kullanmadıkları yönündeki bir soruya "Pembe Darth Vader" örneğini vermiş ve kutularda bu tür kozmetik öğeler bulunsaydı Star Wars hayranları bundan rahatsız olabilirdi ve bu durum kanona da hiç uygun olmazdı şeklinde cevap vermişti. "Beyazlar giymiş Darth Vader bile anlamlı olmazdı ama özellikle de Darth Vader'ı pembeler içinde görmek istemezdiniz. Pembe renkle bir sorunum yok ama bunun kanon açısından doğru olmadığını düşünüyorum" demişti Jorgensen. Elbette bu işin bahanesiydi, madem kozmetik eşya kutusu koymayacaksın kutuları toptan kaldır, öyle değil mi?

Neyse ki Destauch ismindeki mod yapımcısı Darth Vader'ı pembeler içerisinde karşımıza çıkardı da kanonu ne kadar bozuyor kendi gözümüzle görme şansına kavuştuk.

Nexus sayfasından indirebileceğiniz modu kurmak için Frosty Mod Manager'e ihtiyacınız var ve bu mod yalnızca oyunun PC versiyonunda çalışıyor. Modun açıklama sayfasında "Star Wars video oyununda kanonun derdine düşmeyen oyuncular içindir" şeklinde de bir not var, buradan da Jorgensen'e taş gitmiş oluyor haliyle.

Frosty Mod Manager sayesinde geçen aydan itibaren Star Wars Battlefront 2 modlarında gözle görülür bir artış meydana gelmişti. Daha önce de Finn'in montsuz hali gibi modlar yayınlanmış, hatta oyundaki lens flare efektlerini kaldıran mod bile hazırlanmıştı. Pembe Darth Vader örneğinde de gördüğümüz gibi ileriki günlerde bu tür uçuk modlamalarla daha sık karşılaşmamız olası.

Destauch, Pembe Darth Vader modunun sayfasına "Beyaz Darth Vader ÇOK YAKINDA" şeklinde bir mesaj da düşmüş, Jorgensen'in tüm hayalleri yakında gerçekleşeceğe benziyor.

İLGİLİ BÖLÜMLER