Xbox One Sahiplerinin 2018'de Kesinlikle Oynaması Gereken Oyunlar

YAZAN Baran Köse

Xbox One oyuncularını güzel bir yıl bekliyor

2018 yılı oyun dünyası için oldukça hareketli geçecek. Yıllardır beklenen oyunların neredeyse tamamı bu yıl bizlere sunulacak ve bizler de çılgınlar gibi oynayacağız. Genelde PC ve PS4 oyunları ön plana çıksa da Xbox One sahiplerinin üzülmesine hiç gerek yok. Xbox One'a çıkacak bir çok oyun var.

Biz de bir liste hazırlayalım ve bu oyunların üzerinden geçelim istedik. Listemiz elimizden geldiğince objektif şekilde hazırlandı fakat sizin beklediğiniz , mutlaka oynanması gerektiğini düşündüğünüz ama listemizde göremediğiniz oyunlar elbette olacaktır. Yorumlarda bu oyunlardan bahsederseniz hem bize hem de diğer Oyungezerler'e bir fikir vermiş olursunuz.

Monster Hunter: World

monsterhunter-big

Çıkış Tarihi: 26 Ocak

Monster Hunter serisi Capcom'un en iyi işlerinden biri. Nintendo kullanıcılarını mest eden seri nihayet popüler platformlara da geliyor. Açık dünyada avcılık yeteneklerimizi konuşturacağımız oyun büyük bir beklenti yarattı. Hatta çoğu kişi henüz çıkmamış olmasına rağmen yılın oyunu ilan etti bile! Neredeyse kusursuz grafik tasarımı ve modellemeleri, hayal gücünün sınırlarını zorlayan büyüklükteki özgün silah tasarımları ile kendimizden geçeceğimize eminiz.

Dragon Ball FighterZ 

dragon

Çıkış Tarihi: 26 Ocak

Dragon Ball Z hayranları burada mı? Nihayet eli yüzü düzgün bir Dragon Ball oyununa kavuşmak üzereyiz. Dövüş sistemi, içerdiği karakterler (neredeyse bütün Dragon Ball Z karakterleri) ve karakter tasarımıyla animeden fırlamış gibi duran oyun yılın en iyi dövüş oyunu olmaya aday. Zaten kelimenin sonundaki S harfi Z oluyorsa beklentiler de yükseliyor...

Metal Gear Survive 

metalgear

Çıkış Tarihi:22 Şubat

Hideo Kojima Konami'den ayrıldıktan sonra bebeği Metal Gear'a ne olacağı hepimize dert olmuştu. Her ne kadar Konami bizleri rahatlatmak için oldukça olumlu konuşsa da hepimizin içinde bir dert olarak kaldığı malum. Metal Gear Survive belki beklediğimiz türde bir oyun olmayacak ama Konami yapabileceği en temiz şekilde bir Metal Gear oyunu çıkartıyor. Açık dünyada Co-op şekilde oynanacak oyun alternatif bir Metal Gear evreninde geçiyor. Metal Gear Solid V'in sonunda Big Boss'un askerleri farklı bir boyuta geçiyorlar ve zombi türüne benzer yaratıklarla karşılaşıyorlar. Klasik bir hayatta kalma oyunu olacağı aşikar, fakat Metal Gear miti ile bezenmiş olması dikkat çekici.   

Devil May Cry HD Collection

devmay

Çıkış Tarihi: 13 Mart

Eğer benim gibi hiç Devil May Cry oynamadıysanız seriye girmek için harika bir tercih olacaktır. İlk üç Devil May Cry oyununu içerecek bu koleksiyon 60 fps oynanabilecek. Daha ne yapsınlar, zorla elinize kılıç mı versinler oynamanız için! 

Sea of Thieves 

seaof

Çıkış Tarihi: 20 Mart

Aşağı yukarı 3 yıl önce duyrulan ama geçtiğimiz E3'e kadar hakkında tek bir haber çıkmayan Sea of Thieves şu aralar oldukça sükse yapıyor. Microsoft'un yoğun reklam çalışmaları ile neredeyse herkes haberdar oldu oyundan. Bol PVP ve PVE müjdeleyen oyun açık denizde ve ıssız adalarda geçecek ve bizlere tam bir korsan deneyimi yaşatacağının sözünü veriyor. Üstelik PC ve Xbox One kullanıcıları oyunu beraber oynayabilecekler. Eğer sıkıntısız bir şekilde bunu başarırlarsa gelecekte bir çok oyuna bu özelliğin ekleneceği kesin!