Black Desert Online'da Büyük Savaşlara Hazırlanın!

YAZAN Cengizhan Kervancı

Bağlantı Noktası/Fetih Savaşları başlıyor!

Black Desert Online'da büyük kapışmalar asıl şimdi başlıyor. Oyuncular daha iyi kaynaklar için kıyasıya mücadeleye girmek için savaş baltalarını bilemeye başladı bile. Peki bu savaş nedir ne değildir bir göz atalım.

Bağlantı noktası savaşı sırasında klanlar, bağlantı noktasına sahip olmak için savaşıyor. Kazanan klan, bağlantı noktasını bir hafta boyunca yönetiyor ve alınan verginin bir kısmı klan sermayesi olarak alınarak klanın büyümesine katkı sağlıyor. Kuşatma savaşı da denen fetih savaşı, bundan daha büyük ölçekli. Çünkü bir bağlantı noktası savaşında klanlar, bir bağlantı noktası için savaşırken fetih savaşında, büyük bir ülke için savaşıyor. Bu ülkelere, bölge deniyor ve bir bölgenin içinde bir çok bağlantı noktası bulunuyor. Bir klan, bir bölgeyi ele geçirdiğinde, ilgili bölgenin yönetimine el koyuyor. 

Ayrıca bu savaşlarda size eşlik edecek olan yapıları kurma işi de klan liderine düşüyor. Kale, İyileşme Merkezi, Top Gözlemevi, Fil Bakım Evi, Alev Kulesi ve Okatar gibi yapılar savaş sırasında oldukça önemli roller üstleniyor. 

Büyük savaşların yaşanacağı bölegeler Balenos, Serendia ve Calpheon. Bağlantı Noktası/Fetih savaşlarının konumlarını dünya haritasının sağ üstünde yer alan Bağlantı Noktası menüsünden gün ve bölgeyi kontrol edebilirsiniz.

fetih

Tabi bu savaşlara katılabilmenin belirli kuralları var. Fetih Savaşları, Cumartesi 20:00 ile 24:00 saatleri arasında gerçekleşecek ve level 2 veya level 3 bağlantı noktası olan klanlar katılabilecek. Bu arada unutmadan eklemem gereken önemli bir detay var. Savaşa katılmayan kişiler Bağlantı Noktası/Fetih Savaşı katılımcılarına saldıramaz fakat katılımcıların saldırısına uğrayabilir. Bu nedenle dikkatli olmakta yarar var.

Bu büyük savaşların tadına bakmak isteyen oyuncular için en erken deneme tarihi 7 Ocak. Resmi açılış ise 21 Ocak. Şimdiden tüm katılacaklara başarılar.

İLGİLİ BÖLÜMLER