YAZAN Eser Güven

Az daha bekleyin canavarlar

Bu yıl çıkması beklediğimiz birbirinden bomba bir sürü oyun var ve bunların belki de en önemlilerinden biri de benim şahsen en çok merak ettiğim oyunlar arasında yer alan Monster Hunter: World. Capcom'un bir basın bülteni aracılığıyla yayınladığı yeni İngilizce videosu da tam manasıyla iştahımızı daha da kabartacak cinsten olmuş çünkü videoda Elder Dragon'lar var!

Oyunda tanıdığımız bazı yaşlı ejderhalara ek olarak yeni isimler de göreceğimiz belli oldu. Tabi oyunda göreceğimiz ejderha sayısı hiç de az olmayacak ama videoya eşlik eden tanıtım metninden de anladığım kadarıyla ikinci nesilden Teostra ve Kushala Daora eski tanıdıklar olarak karşımıza çıkacak. Çelik ejderha Kushala Daora ve alevli kral ejderha Teostra ile kapışmak inanılmaz eğlenceli olacak.

> 2018'de Oynayacağımız En Bomba 10 Rol Yapma Oyunu

Videoda ayrıca yeni bir canavar da tanıtılıyor, Dodogama ismindeki köpekdişli wyvern "kayaların patlayıcıya dönüştüren bir tükürüğe sahip" olarak tanınlanmış, bu zehirli sıvıyı üzerinize tükürmesini istemeyeceğinize eminim.

Oyunun yeni açık betası 18 Ocak - 22 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek, eğer önceki betaya katılmayı unuttuysanız bu sefer zamanını kaçırmamanızı öneririm. Betada daha önce yayınlanan Great Jagras, Anjanath ve Barroth görevlerine ek olarak oyunun korkutucu canavarlarından Nergigante'ye karşı da savaşma şansı elde edeceğiz.

Capcom ayrıca Monster Hunter: World çıktıktan sonra oyunu düzenli içeriklerle destekleyeceğini ve özellikle de ücretsiz olarak büyük güncellemeler de yapacağını açıkladı. Bu büyük güncellemelerden ilki 2018'in ilkbahar aylarında gerçekleşecek ve oyuna en sevilen canavarlardan biri olan Deviljho eklenecek. İki ayağı üzerinde yürüyen bu wyvern ile Monster Hunter 3'te tanışmıştık. Sürekli olarak aç gezen ve yoluna çıkan her şeyi yiyen Deviljho'nun karşısına dikilecek olan cesur avcılardan biri olacağız.

Monster Hunter: World PlayStation 4 ve Xbox One için 26 Ocak'ta çıkmış olacak. Oyunun PC versiyonu için ise hedef 2018'in son ayları olarak açıklanmıştı.

İLGİLİ BÖLÜMLER