Ubisoft, Rainbow Six Siege Operatorü Jager’in Avantajını Sonunda Düzeltiyor

YAZAN Mert Köse

Konsol sahipleri ise biraz daha bekleyecek

Ubisoft’un popüler multiplayer oyunlarından Rainbow Six Siege’de yaklaşık üç hafta önce oyuncuların ciddi avantaj sağlayabileceği bir bug bulundu. Bu bug, oyunun operatörlerinden Jager’in kalkanının kendisine sağladığı korumayla ilgili. 

Jager’in kendi kalkanı bulunmakta. Normalde Jager bu kalkanı açtığı zaman silah kullanamaz durumda oluyordu. Ancak bazı durumlarda bu kalkan silahın üzerinde takılı şekilde kalıyor ve Jager o bölgeden hasar alamaz hale geliyor, bu durum operatörü kullanan oyunculara ciddi bir avantaj sağlıyor. Oyuncular bu durumu fark eder etmez oyunun forumunda sürekli olarak belirtip Ubisoft’a söyleseler bile araya yılbaşı tatilinin girmesinin de etkisiyle Ubisoft bu zamana kadar herhangi bir güncelleme getirmedi. Geliştirici ekip sonunda bir açıklama yaptı ve Jager’in avantajını düzeltecek bir güncellemeyi test sunucularında denediklerini, bir sorun olmadığını ve bu hafta içerisinde herkese açık hale geleceğini söyledi.

Ancak belirtelim, bu güncelleme şimdilik sadece PC oyuncuları için aktif olacak. PS4 ve Xbox One sahipleriyse bir aydan fazla bir süre bekleyecek. Çünkü ekipten bir geliştirici, Reddit’te bu sorunu çözecek güncellemenin sezon ortası güncellemenin içerisinde yer alacağını söyledi. Her oyunda Jager’i görüp sinir krizleri geçirmeye hazır olun yani. 

> Steam'de 2017'nin En Çok Satan ve En Çok Oynanan Oyunları

İLGİLİ BÖLÜMLER