Riot Games Tarafından Cezası Kaldırılan Tyler1 Twitch'te 382 Bin İzleyici ile Rekor Kırdı

YAZAN Baran Köse

İnsan gerçekten hayret ediyor...

League of Legends ya da Overwatch gibi çevrimiçi oynanan takım oyunlarının en büyük problemi ne yazık ki oyunu oynayan kitle. Takımınızda yer alan oyuncular yüzünden çok sevdiğiniz oyundan soğuyabiliyor hatta sinir krizleri eşliğinde oyunu silip bir daha yüzüne bakmayabiliyorsunuz.

Özellikle League of Legensd "toxic" olarak adlandırılan bu tarz oyunculardan çok çekti. Riot Games'in verdiği cezalar kimilerine göre yeterli, kimilerine göre yetersizdi. Fakat League of Legends tarihinin en terbiyesiz, en sinir bozucu oyuncusu olarak ünlenen Tyler1, 2016 yılında "hakaret, bilinçli olarak rakibe yenilmek, hesap paylaşımı, sportmenliğe aykırı davranış ve oyuncuları rahatsız etme" gerekçeleri ile geri dönülmeyecek şekilde cezalandırıldığında çoğu kişi bunu olumlu bir gelişme olarak kabul etmişti. 

Riot Games'te çalışan Aaron "Riot Sanjuro" Rutledge'in Tyler1 hakkında yaptığı "Tyler1 sadece küfür ederek ve trolleyerek yılda 100 bin dolardan fazla para kazanıyor ve bu çok saçma. Zaten yakında ya kola içmekten ya da testis kanserinden ölür" şeklindeki açıklaması işini kaybetmesine sebep olmuştu. Aaron'un bu açıklamasının ardından Tyler1'in cezasının kaldırılması gerektiğini düşünen hayranları Reddit üzerinde bir kampanya başlattılar ve başarılı oldular. 

Herhangi bir ekstra yeteneği olmayan, hatta ortalamanın biraz üzerinde bir League of Legends oyuncusu olan ve tamamen yayınları esnasında oyunda yaptığı rahatsız edici hareketlerle ünlü olan Tyler1'in cezası yoğun baskıdan sonra kaldırıldı.

Uzun bir aranın ardından tekrar League of Legends yayını yapmaya başlayan Tyler1 da yayına Wonder Woman'ın tacını takmış bir Draven cosplay'i yaparak çıktı ve kaldığı yerden devam etti. Tam 383 bin kişinin izlediği yayın esnasında bir aralar dört saniyede bir abone kazanan Tyler1, Faker'ın 270 bin kişilik rekorunu kırarak en çok izlenen yayıncı ünvanını da ele geçirdi. 

İLGİLİ BÖLÜMLER