Hayran Yapımı Overwatch Haritası Blizzard'tan Tam Puan Aldı

YAZAN Baran Köse

Belki bir sonraki Blizzard çalışanı bizden çıkar

Blizzard, hayranları ile iç içe olan bir şirket. Her ne kadar iş planı ve imaj çalışmasının bir parçası olsa da neticede Blizzard, oyunlarını oynayanların sözünü dinliyor, paylaştıklarını yakından takip ediyor. 

Daha önce bir çok oyuncu, yaptıkları paylaşımlar ile  Blizzard tarafından iş teklifi aldı. Hatta Overwatch'un başındaki Jeff Kaplan'ın Blizzard'a katılma hikayesi de böyledir. EverQuest oynayan sıradan bir oyuncuyken forumlarda yaptığı paylaşımlar, EverQuest yapımcılarına sunduğu çözümler ile Blizzard'ın dikkatini çekmiş ve iş sahibi olmuş biri. Yani kısaca Blizzard, oyun dünyasının İlhan Cavcav'ı diyebiliriz. 

Reddit kullanıcısı Joshua12g, Overwatch'un Reddit sayfasına Unreal Engine 4 ve Maya ile hazırladığı haritasını koydu ve Reddit kullanıcılarının eleştirilerini beklerken bir anda Jeff Kaplan'ın "İnanılmaz olmuş! Yakında seninle iletişime geçeceğiz" yorumunu gördü ve belki de hayatı değişti. Reddit kullanıcılarından da tam puan alan ve desteklenen harita gerçekten çok güzel duruyor. Klasik Mısır mimarisi ve gelecek teknolojisinin birleştiği haritada Kahire gerçekten dünyamızdan kopup Overwatch evrenine ışınlanmış gibi duruyor. 

İLGİLİ BÖLÜMLER