Monster Hunter World PS4'te Canavar Gibi Yer Kaplamayacak

YAZAN Eser Güven

Oyunun kapladığı alan şaşırtıcı ölçüde küçük

Monster Hunter World'ün PS4 disk versiyonun konsolda kaplayacağı yer belli oldu. Bildiğiniz üzere oyun kutularının arkasında oyunun konsolda kaplayacağı tahmini alan belirtiliyor, Monster Hunter World'ün Japonya'da satışa çıkacak olan versiyonun kutu görüntüsü sızdırılınca biz de oyunun kaplayacağı alanı öğrenmiş olduk.

Aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere Capcom'un bu aksiyon rol yapma oyunu PS4'te sürpriz biçimde yalnızca 16 GB hard disk alanı gerektiriyor. Bugünlerde oyunların betalarının bile konsollarda bu büyüklükte yer kapladığını düşünürsek bu gerçekten de çok düşük bir gereksinim.

Monster Hunter World'ün devasa bir oyun olduğunu biliyoruz, o yüzden kapladığı alanın da bundan çok daha fazla olmasını bekliyorduk açıkçası. Yine de çıkış günü güncellemesi ve çıkış sonrasında yayınlanacak olan DLC'ler ile bu alan artabilir tabi.

> Monster Hunter World'ün Yeni Fragmanı Korkunç Ejderhalarla Dolu

Haftaya Monster Hunter World'ün PS4 için üçüncü betası başlayacak ve bu beta isteyen tüm oyunculara açık olacak. Yeni betada öncekilerdeki içeriğe ek olarak Nergigante görevine de katılabileceksiniz.

Capcom ayrıca oyun için haftalık etkinlikler ve düzenli DLC'ler çıkarmayı planlıyor, bunlar sayesinde oyunun tahmini 50 saatlik oyun süresinin ciddi biçimde uzayacağını söyleyebiliriz.

Monster Hunter: World PlayStation 4 ve Xbox One için 26 Ocak'ta çıkmış olacak. Oyunun PC versiyonu için ise hedef 2018'in son ayları olarak açıklanmıştı.

İLGİLİ BÖLÜMLER