PUBG'de Hile Yapanları Artık Tekrar İzleme Modu Üzerinden Raporlayabileceğiz

YAZAN Yasin Madyb İlgün

PUBG Corp.'un hilecilere karşı savaşı daha detaylı ve kullanıcı dostu hale geliyor.

 PlayerUnknown's Battlegrounds'a bir güncelleme daha geldi ve bu güncellemeyle birlikte artık hilecileri daha hızlı bir şekilde raporlayabileceğiz. Zira artık tekrar izleme moduna raporla seçeneği geldi. Aslında küçük bir değişiklik ancak aynı zamanda kullanıcı dostu bir yenilik bence. Bununla birlikte siz sevgili Oyungezerler'e önerim bu özelliği kullanmakta hızlı davranmamanız olur. Zira tekrar izleme özelliği de bir hayli sıkıntılı ve hile yapmayan oyuncuları hile yapmış gibi gösterebiliyor. Son karar tabii ki olayların kahramanları olarak sizlere ait tabiii benimkisi sadece bir öneri. 

Mevzubahis güncelleme henüz sadece test sunucularında mevcut ancak yakında ana sürüme de eklenecek. Aynı zamanda hileci yakalama sisteminde de bazı yeniliklerden bahsediliyor ancak tam detaylar paylaşılmamış. Bu muhtemelen hile yazılımcıları yeniliklere uyanmasın diye tahmin ediyorum. Bu güncellemeyle birlikte kutu açma sisteminde de bazı değişiklikler olacak. Bu kutulardan biri ücretsiz olarak açılabilecek. Diğer kutuysa anahtar gerektirecek. Savaş puanlarımızla bir kutu almak istediğimizde dört kutudan biri envanterimize eklenecek. Yeni kutuları düşürme ihtimalimizse daha yüksek olacak. Tabii bu değişikliker yine şu an için sadece test sunucularında geçerli ve burada yapılan testlerin ardından farklı bir şekilde karşımıza çıkma ihtimalleri mevcut.

PUBG Corp.'tan gelen açıklamasında kutulardaki tüm eşyaların sadece ve sadece kozmetik içerikler olduğunu da görüyoruz. Şirket bu konuda da oldukça katı ve duruşunu değiştireceğe benzemiyor. Zaten bu yönde atacakları negatif bir adım muhtemelen büyük bir kaos yaratır. İşler iyi giderken böyle riskli bir hareket yapmaları mantıklı gelmiyor. Yine de ağzımdan yel alsın tabii sevgili Oyungezerler. Umarım şom ağızlı biri değilimdir :).