Razer, CES 2018'i De Boş Geçmedi - Project Linda İle Tanışalım

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Razer Phone için özel bir hazne ve telefonu ekstra ekran gibi kullanabilmek ilginç bir fikir.

 Razer sağolsun bu yılki CES'i de boş geçmedi ve bizi yine ilginç bir cihaz ile tanıştırdı. Gerçi kime göre ve neye göre ilginç diyen Oyungezerler olabilir, ancak telefon yuvası olan bir oyun laptopı bana ilginç geldi. Hele ki telefonu ikinci ekran olarak kullanabilecek olmak daha da ilgimi çekti. Mini harita kullanan oyunlarda haritayı telefona çekip oyun ekranımın dağılmaması güzel bir lüks olabilir diye düşündüm sevgili Oyungezerler.

Tabii gördüğümüz kadarıyla Project Linda'nın telefon yuvası sadece Razer Phone için. 13.3 inç olan laptopımız bir android laptop/telefon hibridiymiş. 15 mm inceliğinde olan Project Linda aynı zamanda sadece 1.25 kilo ağırlığında. Haliyle öyle güçlü bir alet beklememek lazım. Keza cihaz da aslen Razer Phone olmadan pek bir işleve sahip değil. Kendi klavyesi dışında 200 GB'lik veri depolama alanıyla geliyor. Bunlara ek olarak 720p çözünürlüklü bir web kamerası, UBS-A ve USB-C portları ve 3.5 mm ses çıkışı bulunuyor. Quad HD ekranın yenilenme süresi de Razer Phone gibi 120Hz ve böylece ekranda titreme olmuyor. İki cihaz senkronize şekilde ve mükemmel uyumla çalışabiliyor.

Tabii bu noktada aslen övdüğümüz şeyin bir konsept olduğunu da hatırlatırım. Zira neticede Project Linda, Android kullanıcıları için geliştiriliyor ve donanımı da telefon/tablet donanımı. Koyu oyuncuların sevdiği yapımların pek çoğunu boş geçecek bir cihazdan bahsediyoruz yani. Bununla birlikte konsept tutar ve ilerlerse teknik uyumluluğu çok daha geniş olan benzeri ürünleri farklı markalardan görebiliriz. Buna da hayır demem doğrusu.

Razer her yıl karşımıza böyle fikirlerle çıkıyor ancak bu fikirlerin önemli bir kısmı da tarihin tozlu sayfalarına karışabiliyor. Razer, geride bıraktığımız senede Project Valerie'yi (3 ekranlı bir oyuncu laptopı) tanıtmıştı ve bu arkadaş fuar alanından çalınmıştı.

İLGİLİ BÖLÜMLER