YAZAN Eser Güven

Gelsin tabi, kapımız açık

Aralık ayının başında sizlere Dark Souls Remastered ile ilgili söylentilerin olduğu haberini vermiştik ya hani? İşte o söylentiler hız kazandı, daha doğrusu söylentinin gerçekliği ile ilgili ilk fiziksel kanıt ortaya çıktı. Kanıtın kaynağı Japonya'daki bir perakende mağazası ve oyunların listelendiği katalogda gözümüze oldukça tanıdık bir isim çarpıyor: Dark Souls Remastered.

Hem de bu sadece öylesine bir isim de değil, yanında hangi platforma çıkacağı ve çıkış tarihi de bulunuyor. Eğer katalogda herhangi bir hata yapılmadıysa Dark Souls Remastered'ın PS4 versiyonunun çıkış tarihi 24 Mayıs olarak belirlenmiş ve fiyatı da 4800 yen olacakmış.

Bu listelemenin ortaya çıkışının ardından artık Bandai Namco veya FromSoftware'den oyunla ilgili net bilgi gelmesi de an meselesi olsa gerek. Listede oyunun PS4 platformunda olduğunu görüyoruz ama ben böyle bir durumda bu versiyonun en azından Xbox One için, büyük ihtimalle de PC'ye de çıkacağına eminim. Sonuçta ortada hem son derece büyük bir talep var, hem de orijinal oyunun PS3, Xbox 360 ve PC için çıktığını düşünürsek diğer platformları boş geçmek hiç de mantıklı olmaz. Bence burada asıl sorulması gereken soru bu yeni versiyonun Nintendo Switch'e de çıkıp çıkmayacağı.

Lordran'a yenilenmiş grafikler eşliğinde adım atmak, Blighttown'da bir kez daha saç baş yolmak için sabırsızlanan kaç kişiyiz acaba?

İLGİLİ BÖLÜMLER