İkinci Dünya Savaşı Temalı Battalion 1944 Gelecek Ay Erken Erişimde

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Eski tarz, saf çatışma üzerine kurulu bir nişancı oyunu. Hem de İkinci Dünya Savaşı döneminde.

  Özellikle bir dönem Call of Duty 2'ye gönül vermiş oyuncu kitlesinin merakla beklediği Battalion 1944 şubat ayında Steam üzerinden erken erişime açılacak. 

Oyunun geliştiricisi Bulkhead ve dağıtıcısı Square Enix'ten gelen açıklamaya göre Battalion 1944 için 19 Ocak - 21 Ocak tarihleri arasında kapalı beta yapılacak. 1 Şubat 2018'deyse oyun erken erişime açılacak. Kapalı betaya katılma şansı elde etmek için bu sayfaya giderek e-posta adresinizi girmeniz yeterli. Bu beta aşamasında yer alacağınızın bir garantisi yok tabii. 

Tabii oyunun erken erişime geçecek olmasının şerefine bir de yeni fragman yayımlandı. Açıkçası oyun ilgimi çekti ancak fragmanda bazı eksiklikler göze çarpıyor. Karakterler ve hareket animasyonları biraz kütük gibi olmuş desem kızmazsınız umarım. Atmosfer de başarılı dursa da yer yer CoD ve CoD 2 havasını taşıyor ve 2018'de bu atmosfer doğru bir tercih mi bilemiyorum. O dönem için başarılı olsa da bugün beklentiler çok daha fazla neticede. Bununla birlikte fragmanın bir hayli beğeni aldığını da belirteyim. Bu tip detaylara pek fazla takılan olmamış yani. Kişisel olarak ilgi duyduğum bir proje olduğu için cımbızla sıkıntı çekiyor da olabilirim sevgili Oyungezerler. 

Oyunun erken erişim sürümünde altı farklı oyun modu olacak ancak bu modların neler olduğunu henüz bilemiyoruz. Tahminen klasik takımlı ölüm maçları, ara ve yok et gibi modlar olacaktır. Neticede oyunun mantalitesi FPS'yi köklerine geri getirmek üzerine kurulu. 

İLGİLİ BÖLÜMLER