Monster Hunter: World'ün PC'ye Neden Geç Çıkacağı Açıklandı

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Daha iyi oynayabilelim diye.

 Monster Hunter: World'ün betasını deneme şansı bulduk ve oyun ocak ayının sonunda PS4 ile Xbox One'da bizlerle buluşacak. Bununla birlikte oyunun PC sürümü için uzun bir süre daha beklemek zorundayız.

Bu açıklama yapıldığında oyunseverler de haliyle biraz surat ekşitmişti. Bir oyuna diğer platformlardan çok daha sonra kavuşmak harika bir tecrübe değil ne yazık ki. Bununla birlikte oyunun baş yapımcılarından Ryozo Tsujimoto bu gecikmenin sebebini açıkladı GamesRadar'a açıkladı ve kabul edilebilir bir sebep sundu. Tsujimoto, "Monster Hunter Serisi'nin ana oyunları arasında ilk defa PC de yer alıyor. Biz de PC sürümünü olabilecek en doğru şekilde sunmak istiyoruz. Konsol sürümü için çalışmalar yaparken kaynaklarımızı bölüp PC'yi geliştirmek istemedik, tüm dikkatimizi veremezdik. Konsol sürümleri aradan çıktan sonra PC sürümüne odaklanacağız ve olabilecek en iyi sürümü çıkarmak için ekstra zaman harcayacağız. "dedi.

2018'in sonbaharına ertelenen oyunun PC sürümünü "Gerçekten de harika optimize edilmiş" bir hale getirmek için böyle bir karar almış olmaları güzel bir haber tabii. Umarım geç olsa da güç olmaz ve PC sürümü de oynaması oldukça keyifli bir yapım olur. Monster Hunter: World'ün dosya boyutu da göz korkutmuyor. En azından sızıntılar kalbimize inecek bir dosya boyutu göstermedi.

İLGİLİ BÖLÜMLER